اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

آخرین بروز رسانی گوگل کروم احتمال حمله روز صفر را کاهش می دهد

0

همانطور که به روزرسانی ها موجب رفع اشکال و ویژگی های جدید در نرم افزار ها می شود ، گاهی اوقات نیز یک بروزرسانی می تواند یک امر منفی باشد زیرا باعث می شود یک نرم افزار در معرض هکرها و سایر موارد امنیتی قرار گیرد. این مسئله در مورد Chrome 91 وجود دارد که در آن وصله جدیدی منتشر شده است که با آسیب پذیری روز صفر مقابله می کند.

Chrome 91 آخرین به روزرسانی مرورگر Chrome Google است و چند هفته پیش منتشر شد. با این حال ، به نظر می رسد از زمان انتشار ، کشف شده است که یک آسیب پذیری روز صفر در آن وجود دارد که در صورت بهره برداری از آن ، می تواند خبرهای بدی را برای کاربران Chrome به همراه داشته باشد. با این حال ، گوگل از آن زمان آپدیتی را منتشر کرده است که به 91.0.4472.101 می رسد که با این آسیب پذیری مقابله می کند ، بنابراین قطعاً برای جلوگیری از آن باید مرورگر خود را به روز کنید.

معمولاً گوگل کروم در صورت تنظیم بصورت خودکار آپدیت می شود و هربار که مرور گر خود را می بندید و باز می کنید گوگل کروم آپدیت جدید را بررسی کرده و در صورت وجود ،آن را نصب می کند. با این حال ، اگر مرورگر شما آگدین نیست از طریق راهنمای زیر آن را به صورت دستی انجام دهید.

خوشبختانه ، به نظر نمی رسد گزارشاتی در مورد سو استفاده از آسیب پذیری گزارش شده باشد ، این خبر خوبی است ، اما هنوز هم باید مرورگر خود را به طور  مکرر به روز کنید.

پیام بگذارید