اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

آخرین تحقیقات می گوید میانگین زمان نهفتگی برای Coronavirus جدید 5.1 روز است

0

آخرین تحقیقات می گوید میانگین زمان نهفتگی برای Coronavirus جدید 5.1 روز است
در میان شیوع اپیدمی کروناویروس فعلی ، می توان توصیه‌های علمی مبتنی بر آن را با احتیاط بر شمرد ، زیرا بسیاری از اطلاعات موجود یا احتیاط آمیز است و یا اشتباه . خوشبختانه ، ما روزانه اطلاعات بیشتری کسب می کنیم.
آخرین تحقیقات انجام شده در دانشگاه جان هاپکینز نشان داده است که COVID-19 دوره متوسط نهفتگی 5.1 روز را دارد ، به این معنی که دوره قرنطینه 14 روزه که توسط CDC توصیه می شود ، کمی اغراق آمیز است.

مسئولان بهداشت و درمان مجبورند تصمیمات مهمی را بر اساس اطلاعات محدود اتخاذ کنند و همیشه خوب است که این تصمیم را پشتوانه علم قرار دهد.

تیم جانس هاپکینز قبل از 24 فوریه امسال به 181 مورد COVID-19 در خارج از استان هوبی در چین پرداختند.

با ثبت زمان قرار گرفتن در معرض احتمالی ، بروز علائم ، بروز تب و تشخیص توسط مسئولان برای هر مورد ، این تیم الگویی از توزیع دوره نهفتگی را ایجاد کرد.

به عبارت ساده تر ، دوره نهفتگی مدت زمانی است که شما در معرض بیماری هستید و زمان شروع علائم را نشان می دهد. این معمولاً قبل از دوره مسری است.

ما هنوز نمی دانیم كه این ویروس تا چه اندازه مضر است وقتی كه افراد علائمی را نشان نمی دهند ، با این وجود چند گزارش از افرادی كه ویروس را منتقل می كنند بدون نشان دادن علائم وجود دارد.

گفته می شود ، مانند سایر ویروس ها (مانند سرماخوردگی) ، در هنگام سرفه یا عطسه ، شما احتمالاً ویروس را به شخص دیگری منتقل می کنید.

تیم جانز هاپکینز دریافتند که کمتر از 2.5 درصد از افراد آلوده طی 2.2 روز علائم خود را نشان می دهند. دوره تخمين ميانگين 5.1 روز بود. و 5/97 درصد علائم را طی 11.5 روز نشان می دهند.

جاستین لوسلر اپیدمیولوژیک از دانشکده بهداشت عمومی جانس هاپکینز بلومبرگ می گوید: “بر اساس تجزیه و تحلیل ما از داده های در دسترس عموم ، توصیه فعلی 14 روز برای نظارت فعال یا قرنطینه معقول است.”

این نوع تحقیقات برای متخصصان بیماریهای عفونی که تصمیم می گیرند سیاست هایی برای کروناویروس انجام دهند ، فوق العاده است.

این نگرانی ها وجود دارد که دوره نهفتگی به اندازه کافی طولانی نباشد ، زیرا تیم های دیگری از محققان دوره های نهفتگی را کشف کردند که  19 تا 24 روز به طول انجامید.

با نتیجه گیری از 181 مورد ، تیم جان هاپکینز تخمین می زند که برای هر 10،000 نفر به مدت 14 روز در قرنطینه ، حدود 101 نفر پس از برون رفت علائم ایجاد می کنند.

تحقیقات بیشتری – با گروه های بزرگتر از مردم – لازم است انجام شود تا تأیید شود که آیا دوره های طولانی تر نهفتگی ممکن است مسئله سیاست های قرنطینه کنونی ما را ایجاد کند یا خیر.

و برای بقیه ما ، تا زمانی که واکسن ایجاد نشود ، بهترین راه مقابله با ویروس آرامش ، شستن دست ها (20 ثانیه!) و اگر احساس بیماری دارید  در خانه ماندن است.

این تحقیق در Annals of Medicine منتشر شده است.

پیام بگذارید