آخرین تحقیقات می گوید میانگین زمان نهفتگی برای Coronavirus جدید ۵.۱ روز است

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

آخرین تحقیقات می گوید میانگین زمان نهفتگی برای Coronavirus جدید ۵.۱ روز است
در میان شیوع اپیدمی کروناویروس فعلی ، می توان توصیه‌های علمی مبتنی بر آن را با احتیاط بر شمرد ، زیرا بسیاری از اطلاعات موجود یا احتیاط آمیز است و یا اشتباه . خوشبختانه ، ما روزانه اطلاعات بیشتری کسب می کنیم.
آخرین تحقیقات انجام شده در دانشگاه جان هاپکینز نشان داده است که COVID-19 دوره متوسط نهفتگی ۵.۱ روز را دارد ، به این معنی که دوره قرنطینه ۱۴ روزه که توسط CDC توصیه می شود ، کمی اغراق آمیز است.

مسئولان بهداشت و درمان مجبورند تصمیمات مهمی را بر اساس اطلاعات محدود اتخاذ کنند و همیشه خوب است که این تصمیم را پشتوانه علم قرار دهد.

تیم جانس هاپکینز قبل از ۲۴ فوریه امسال به ۱۸۱ مورد COVID-19 در خارج از استان هوبی در چین پرداختند.

با ثبت زمان قرار گرفتن در معرض احتمالی ، بروز علائم ، بروز تب و تشخیص توسط مسئولان برای هر مورد ، این تیم الگویی از توزیع دوره نهفتگی را ایجاد کرد.

banner

به عبارت ساده تر ، دوره نهفتگی مدت زمانی است که شما در معرض بیماری هستید و زمان شروع علائم را نشان می دهد. این معمولاً قبل از دوره مسری است.

ما هنوز نمی دانیم که این ویروس تا چه اندازه مضر است وقتی که افراد علائمی را نشان نمی دهند ، با این وجود چند گزارش از افرادی که ویروس را منتقل می کنند بدون نشان دادن علائم وجود دارد.

گفته می شود ، مانند سایر ویروس ها (مانند سرماخوردگی) ، در هنگام سرفه یا عطسه ، شما احتمالاً ویروس را به شخص دیگری منتقل می کنید.

تیم جانز هاپکینز دریافتند که کمتر از ۲.۵ درصد از افراد آلوده طی ۲.۲ روز علائم خود را نشان می دهند. دوره تخمین میانگین ۵.۱ روز بود. و ۵/۹۷ درصد علائم را طی ۱۱.۵ روز نشان می دهند.

جاستین لوسلر اپیدمیولوژیک از دانشکده بهداشت عمومی جانس هاپکینز بلومبرگ می گوید: “بر اساس تجزیه و تحلیل ما از داده های در دسترس عموم ، توصیه فعلی ۱۴ روز برای نظارت فعال یا قرنطینه معقول است.”

این نوع تحقیقات برای متخصصان بیماریهای عفونی که تصمیم می گیرند سیاست هایی برای کروناویروس انجام دهند ، فوق العاده است.

این نگرانی ها وجود دارد که دوره نهفتگی به اندازه کافی طولانی نباشد ، زیرا تیم های دیگری از محققان دوره های نهفتگی را کشف کردند که  ۱۹ تا ۲۴ روز به طول انجامید.

با نتیجه گیری از ۱۸۱ مورد ، تیم جان هاپکینز تخمین می زند که برای هر ۱۰،۰۰۰ نفر به مدت ۱۴ روز در قرنطینه ، حدود ۱۰۱ نفر پس از برون رفت علائم ایجاد می کنند.

تحقیقات بیشتری – با گروه های بزرگتر از مردم – لازم است انجام شود تا تأیید شود که آیا دوره های طولانی تر نهفتگی ممکن است مسئله سیاست های قرنطینه کنونی ما را ایجاد کند یا خیر.

و برای بقیه ما ، تا زمانی که واکسن ایجاد نشود ، بهترین راه مقابله با ویروس آرامش ، شستن دست ها (۲۰ ثانیه!) و اگر احساس بیماری دارید  در خانه ماندن است.

این تحقیق در Annals of Medicine منتشر شده است.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi