آغاز عملیات اجرایی مرکز داده بزرگ جنوب کشور در شیراز

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
محمدجواد آذری جهرمی

به گزارش تمس نیوز از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی پنج‌شنبه ٢٨ اسفند در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی فارس و کنترل پیشرفت مصوبات سفر خردادماه گفت: مرکز داده بزرگ جنوب کشور به یک مرکز اصلی فناوری اطلاعات در کشور تبدیل خواهد شد و هم زیرساخت‌های لازم برلی کسب و کارهای دیجیتال در فارس را فراهم می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از برنامه زمانبندی بهره برداری از این پروژه را ١٨ ماهه اعلام کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کار اصلی توسعه ارتباطات در فارس بر دوش همراه اول است، گفت: طرح‌های مخابراتی فارس در ۵ فاز تعریف شده که چهار فاز آن تا اردیبهشت ماه ١۴٠٠ و فاز آخر نیز تا خرداد سال آینده به اتمام می‌رسد.

آذری‌جهرمی همچنین اعلام کرد که ۷ سایت جدید در راستای توسعه ارتباطاتی در شهر صدرا احداث می‌شود.

banner

او اضافه کرد: تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰، افزایش ارتقای ٧ سایت که معادل ۵٠ درصد رشد ظرفیت پهنای باند در صدرا می‌شود، توسط همراه اول اجرایی خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از تحت پوشش قرار گرفتن منطقه تخت جمشید و حرم مطهر احمد بن موسی به ۵G تا اردیبهشت ماه ١۴٠٠ توسط شرکت ایرانسل خبر داد و گفت: این فناوری برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز و باغ ارم نیز هفته سوم فرودین ماه ١۴٠٠ توسط همراه اول اجرایی می‌شود.

آذری‌جهرمی خاطرنشان کرد: همانگونه که در مجموعه جهانی تخت‌جمشید، شرکت آسیا تک وای فای به کار گذاشته، در مقبره کوروش نیز برای گردشگران این کار باید انجام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از برگزاری جشن روز جهانی ارتباطات به میزبانی کلانشهر شیراز خبر داد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi