با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

آمازون از بزرگترین پروژه انرژی تجدیدپذیر خود رونمایی کرد

0 4

آمازون در حال سرمایه گذاری در بزرگترین پروژه انرژی های تجدیدپذیر این شرکت تا به امروز است ، به شکل یک نیروگاه بادی دریایی اروپا که در 20 کیلومتری سواحل هلند واقع شده است.

غول خرده فروشی رایانش ابری در کنار کنسرسیومی متشکل از غول های انرژی Shell و Eneco در این پروژه سرمایه گذاری می کند و بیش از نیمی از ظرفیت کل مزرعه را برای بهره برداری در سال 2023 برنامه ریزی شده خریداری خواهد کرد. انرژی تولید شده نیروگاه 3.3 TWh در سال است. انرژی تجدید پذیر کافی برای تأمین برق سبز بیش از یک میلیون خانوار هلندی.

سرمایه گذاری شرکت در زمینه انرژی های تجدیدپذیر مطابق با تعهد آمازون برای دستیابی به 100٪ انرژی تجدیدپذیر تا سال 2030 است ، که با راه اندازی “تعهد آب و هوا” توسط e-tailer در سال 2019 اعلام شد. آمازون می گوید اکنون برای رسیدن به این هدف پنج سال زودتر یعنی تا سال 2025 محقق خواهد شد.

وعده “100٪ انرژی تجدید پذیر” یک وعده مشترک در میان شرکت های بزرگ فناوری است. در واقع ، گوگل ، مایکروسافت ، اپل و فیس بوک همه به یک هدف مشابه متعهد شده اند. این بدان معناست که هر سال ، این شرکت ها قصد دارند به همان اندازه که در تأسیسات خود انرژی مصرف کرده اند ، انرژی تجدیدپذیر بخرند – به همین دلیل در سال های گذشته ، هجوم به سمت خرید مقادیر زیادی انرژی تجدیدپذیر از سراسر جهان را برانگیخته است.

گوگل قبلاً به عنوان مصرف برق در طول یک سال از منابع خورشیدی و بادی به اندازه مصرف کل ایالت رود آیلند ، تیتر اول روزنامه ها شده بود. و غول جستجو ، برای چند سال ، بزرگترین شرکت سازنده انرژی های تجدیدپذیر بوده است.

اخیراً آمازون این عنوان را به دست آورد. در دسامبر گذشته ، این شرکت مجموعه ای از پروژه های جدید انرژی بادی و خورشیدی را اعلام کرد که مجموع تأمین انرژی تجدید پذیر این شرکت را به 18 میلیون مگاوات ساعت انرژی تولید شده در سال رساند. آمازون در آن زمان گفت: “پروژه های جدید این شرکت را به بزرگترین خریدار انرژی تجدیدپذیر در شرکت تبدیل خواهد کرد.”

منابع انرژی خورشیدی یا بادی به طور متناوب برق را تأمین می کنند ، به این معنی که وقتی خورشید نمی تابد یا باد نمی وزد ، منابع جایگزین انرژی اغلب مبتنی بر کربن هستند.

برای رفع این مشکل ، دانشمندان در حال کار بر روی راه حل های ذخیره برق هستند. استوارت آدلر ، محقق ذخیره انرژی در انستیتوی انرژی پاک از دانشگاه واشنگتن ، به ZDNet گفت: “افزودن انرژی تجدیدپذیر بیشتر به شبکه ، تمام راه حل این مشکل نخواهد بود.” “به عنوان مثال ، در مکان هایی مانند کالیفرنیا ، حتی ظرفیت بیش از حد وجود دارد ، به این معنی که در طول روز انرژی خورشیدی بسیار زیاد بوده و از تمامی ظرفیت آن استفاده نمی شود و در واقع مقادیر زیادی انرژی هدر می رود.”

بخشی از آخرین سرمایه گذاری آمازون نیز به پیشرفت تحقیقات در فن آوری های ذخیره انرژی اختصاص خواهد یافت. مزرعه بادی دریایی در هلند تکنیک های مختلف جدیدی را برای ذخیره نیرو کشف خواهد کرد. آنها شامل پارک خورشیدی شناور ، ذخیره سازی باتری کوتاه مدت ، توربین های تنظیم شده بهینه و تولید هیدروژن سبز هستند.

هیدروژن سبز را می توان از انرژی تجدیدپذیر اضافی به لطف فرایندی به نام الکترولیز تولید کرد که مقادیر زیادی برق را می توان برای مدت زمان طولانی با محصولات جانبی عاری از آلاینده ذخیره کرد. اگرچه این مورد بسیار امیدوار کننده است ، اما فناوری که در تمام مراحل مورد استفاده قرار می گیرد هنوز در مراحل ابتدایی آن است.

آمازون علاوه بر وعده خود برای دستیابی به 100٪ انرژی تجدیدپذیر در دهه آینده آمازون همچنین متعهد شده‌است تا سال ۲۰۴۰، ده سال پیش از موعد تعیین‌شده در توافقنامه پاریس، انتشار گازهای گلخانه‌ای این شرکت به صفر برسد.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه