آموزش از راه دور یک میلیون دانش‌آموز در شرایط شیوع کرونا

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
آموزش از راه دور

به گزارش تماس نیوز و به نقل از خبرگزاری ایسنا مهندس سیدمحمدجواد صدری مهر مدیرکل تجاری‌سازی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد در شرایط فعلی و از زمانی که ویروس کرونا در چین ظاهر شد، برنامه‌هایی را در این حوزه تعریف کرد که به نتیجه رسیده و در حال عملیاتی شدن است. یکی از کارهایی که پارک انجام داده، کار بر روی موضوع “آموزش از راه دور دانش‌آموزان” کشور در شرایط فعلی بوده است.

وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد در صدد است وقفه‌ای که در دروس دانش‌آموزان به علت تعطیلی مدارس (برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ )پیش می‌آید را جبران کند، از هدف‌گذاری این پارک برای آموزش از راه دور یک میلیون دانش‌آموز در کشور (در گام اول این پروژه) خبر داد و افزود: زیرساخت‌های فنی و اجرایی این کار فراهم شده و آموزش از راه دور یک میلیون دانش‌آموز آغاز شده است. بر این اساس، پلت‌فرمی در اختیار مدارس قرار گرفته و خود مدارس هم پلت‌فرم مدیریتی دارند به این صورت که اساتید از خانه درس بدهند و دانش‌آموزان نیز درس خود را در خانه دریافت کنند.

مدیرکل تجاری‌سازی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: این پلت‌فرمی ساده و قابل استفاده است، پیچیدگی‌های آموزش‌های مجازی قبلی را ندارد و تا زمانی که مدارس به روال عادی برنگشته‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صدری مهر یادآور شد: پروژه ‌آموزش از راه دور دانش‌آموزان با کمک زیرساخت‌های دانشگاه آزاد اجرا شده و اگر زیرساخت‌های دانشگاه به کمک پارک نمی‌آمد، امکان نداشت چنین وسعتی در کشور تحت پوشش قرار بگیرد.

banner

 

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi