آیا دمای ۳۵ درجه اتاق موجب از بین رفتن ویروس کرونا می‌شود؟

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از خبرگزاری ایرنا ،سید مسعود هوشمند روز دوشنبه در باره برخی از مطالبی که در خصوص دمای اتاق برای غیر فعال کردن ویروس کرونا در حال نشر است، گفت : مطالعات بسیاری بر روی  ویروس جدید  کرونا انجام و مشاهده شده است این ویروس در دمای ۴ درجه خیلی بهتر و تا ۲۸ روز بر روی هر سطحی زندگی می کند، اما اگر درجه حرارت ۳۵ تا ۴۰ درجه بالای صفر باشد مدت زندگی این ویروس کمتر است نه اینکه از بین می رود.

وی افزود : خیلی ها فکر می کنند اگر دمای اتاق را ۳۰ درجه کنند، این ویروس از بین می رود، اما این طور نیست. این کار مدت زمان زندگی این ویروس را کمتر می کند، اما از بین نخواهد برد. این ویروس در خفاش هایی که این ویروس را منتقل کرده اند چون دمای بدن آنها ۴۸ درجه بوده، زیاد با آنها کاری نداشته است.

رطوبت موجب افزایش طول عمر این ویروس می شود

این عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک ادامه داد: غیر از درجه حرارت، رطوبت هم یکی از عوامل دیگر است. رطوبت ۵۰ درصد باعث می شود طول عمر این ویروس ها زیادتر شود. کرونا ویروس انسانی می تواند در دمای ۲۵ درجه اتاق تا ۹ روز به راحتی زندگی کند و اگر به ۳۰ درجه برسد مدت زندگی آن را کمتر می کند.

banner

وی با اشاره به اینکه اگر دما کمتر باشد این امر می تواند تا ۲۸ روز ادامه داشته باشد، افزود: بهترین راهی که می توان این ویروس را غیر فعال کرد، مواد ضد عفونی کننده اتانول ۷۰ درصد است که ظرف یک دقیقه آن را از بین می برد یا استفاده از وایتکس برای سطوح که مدت زندگی این ویروس را کوتاهتر می کند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد، تاکنون به بیش از ۱۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi