آیا ممکن است ایمیل های شما بیش از آنچه فکر می کنید از شما جاسوسی کنند؟

by ناصر. ش
۰ comment
جاسوسی با ایمیل

تعداد فزاینده ای از مارک های بزرگ در حال حاضر به طور منظم پیکسل های بازاریابی را در ایمیل های خود جاسازی می کنند ، چیزی که می تواند به عنوان بی احترامی آشکار از قوانین حریم خصوصی مانند GDPR تلقی شود.

مارک های تجاری از جمله British Airways ، TalkTalk ، Vodafone ، Sainsbury’s ، Tesco ، HSBC ، Marks & Spencer ، Asos ، Unilever و غیره  توسط سرویس ایمیل برتر Hey ، به عنوان مجرمین حریم خصوصی  شناسایی شدند ، که یک پست الکترونیکی به درخواست BBC را تجزیه و تحلیل می کرد.

دیوید هاینمایر هانسون ، بنیانگذار هی ، اظهار داشت: “به طور متوسط ​​، هر مشتری Hey روزانه ۲۴ ایمیل دریافت می کند که سعی در جاسوسی از آنها دارد” ، و اضافه کرد که این به معنای “حمله ناگوار به حریم خصوصی” است.

هانسون افزود که بیش از ۱۰٪ کاربران بیشتر از پنجاه ایمیل با پیکسل ردیابی دریافت می کنند.
وی خاطرنشان کرد: “ما در حال پردازش بیش از یک میلیون ایمیل در روز هستیم و در مقایسه با موارد مشابه مانند Gmail فقط یک سرویس کوچک حساب می شویم، اما این شمالی از ۶۰۰۰۰۰ اقدام جاسوسی است که هر روز مسدود می شود”

banner

بریتیش ایرویز و TalkTalk در مصاحبه با BBC ، از استفاده از پیکسل های ردیابی دفاع کردند و گفتند این یک روش معمول بازاریابی برای درک بهتر مشتریان آنها است.

در پوشش تعامل بهتر مشتری ، از پیکسلهای پنهان معمولاً برای ردیابی زمان باز شدن ایمیل و تعداد دفعات استفاده از آن استفاده می شود و حتی می تواند موقعیت فیزیکی مشتریان را بر اساس آدرس IP آنها حدس بزند.
GDPR از سازمان ها می خواهد که گیرندگان را از پیکسل ها مطلع کنند و در بیشتر موارد رضایت نامه از آنان کسب کنند. با این حال ، پت والشه از Privacy Matters به ​​بی بی سی گفت که اگرچه رعایت قانون حفظ حریم خصوصی از نظر تبلیغ کنندگان لازم الاجراست ،  اما با از آن پشتیبانی کافی نمی شود.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها