آیا coronavirus جهش یافته است؟

by ناصر. ش
۰ comment

براساس آخرین یافته های تحقیقات دانشمندان چینی ، کورنآ ویروس به دو زیر گروه اصلی تبدیل شده است.

این دو زیرگروه اصلی به نام های L و S نامگذاری شده اند. نوع L که ۷۰ درصد از آلودگی را پوشش می دهد ، تهاجمی تر بوده و در مراحل اولیه شیوع در ووهان ، استان هوبی شیوع بیشتری داشته است. مواردی از نوع S که پیرتر و پرخاشگرتر است ، اخیراً افزایش یافته است ، بنابراین احتمالاً سرعت کندی این بیماری در چین را توضیح می دهد.

با این حال ، نویسندگان مقاله یادآور شدند که داده های بررسی شده در این تحقیق بسیار اندک بوده است. چگونگی این جهش ها که بر انتقال و پاتوژنز ویروس تأثیر می گذارد ، هنوز مشخص نیست.

یک ویروس شناس در پکن که به شرط ناشناس ماندن صحبت کرده است ، گفت: “هنوز هم زود است بگوییم که که ویروس به چیزی بدتر یا خوش خیم تر جهش یافته است.”

banner

نتیجه گیری هنوز در این مرحله بسیار زود است و هنوز هیچ مدرکی در دست نیست که نشان دهد کدام نوع ویروس احتمالاً منتقل می شود یا منجر به علائم شدید در افراد آلوده می شود

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi