رباتی که اجسام پنهان را تشخیص می دهد.

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
رباتی که اجسام پنهان را تشخیص می دهد.

محققان رباتی را تولید کرده اند که با استفاده از امواج رادیویی ، که می تواند موانع و دیوار ها عبور کند ، اشیای پنهان شده را حس می کند. این ربات ، RF-Grasp نامیده می شود ، این روبات حس قدرتمند را با دید رایانه ای سنتی ترکیب می کند تا مواردی را که در غیر این صورت ممکن است از دید پنهان بمانند ، کشف و درک کند.

این پیشرفت می تواند روزی تجارت الکترونیکی را در انبارها بسیار ساده کند یا به یک ماشین کمک کند پیچ ​​گوشتی را از یک جعبه ابزار بهم ریخته تشخیص کند.

با ادامه رشد تجارت الکترونیکی ، کار انبارها علی رغم شرایط کار گاهی خطرناک ، هنوز هم معمولاً در سیطره انسان ها ست. این تا حدی به این دلیل است که ربات ها برای یافتن و درک اشیا در چنین محیط شلوغی کاآیی چندانی ندارند. رودریگز می گوید: “درک و برداشت امروز دو سد راه صنعت هستند.”

با استفاده از دید نوری به تنهایی ، روبات ها نمی توانند وجود موردی را که در یک جعبه بسته شده یا پشت شی دیگری در قفسه پنهان شده است ، درک کنند – البته امواج نور مرئی ، از دیوار عبور نمی کنند اما امواج رادیویی می توانند.

banner

برای دهه ها ، از شناسایی فرکانس رادیویی (RF) برای ردیابی اشیا ، از کتاب های کتابخانه گرفته تا حیوانات خانگی استفاده شده است. سیستم های شناسایی RF دو جز اصلی دارند: یک حسگر و یک برچسب.

این برچسب یک تراشه کوچک رایانه ای است که به موردی که باید ردیابی شود وصل می شود . حسگر سپس یک سیگنال RF منتشر می کند ، که توسط برچسب تنظیم شده و دوباره به آن منعکس می شود. سیگنال منعکس شده اطلاعات مربوط به مکان و هویت مورد برچسب خورده را فراهم می کند.

این فناوری در زنجیره های عرضه خرده فروشی محبوبیت یافته است – هدف ژاپن استفاده از ردیابی RF برای تقریباً تمام خریدهای خرده فروشی طی چند سال آینده است. محققان دریافتند این گستردگی RF می تواند یک مزیت برای ربات ها باشد و به آنها حالت دیگری از درک می دهد.

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi