ابداع تشخیص کرونا ویروس با چهره های پوشانده شده با ماسک در چین

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

شرکت های چینی متخصص در تشخیص چهره ، این فناوری را برای شناسایی افرادی که در پی شیوع کروناویروس از ماسک استفاده می کنند، به روز کرده اند.

شرکت چینی SenseTime که به عنوان “ارزشمندترین راه انداز هوش مصنوعی در دنیا” شناخته شده است و حداقل ۴/۴ میلیارد دلار ارزش دارد ، یکی از شرکت های است که باعث می شود شخصی بدون اینکه ماسک خود را بگیرد ، شناسایی شود.

این سیستم به جای تکیه بر نیاز به دیدن دهان فرد ، می تواند هویت شخص را از چشم و ناحیه بینی فوقانی صورت خود تشخیص دهد.

مردم در سراسر جهان به طور فزاینده ای برای جلوگیری از ابتلا به COVID-19 ، تصمیم به پوشیدن ماسک های پزشکی و حتی دستگاه تنفس کرده اند.

banner

این بیماری جان بیش از ۲۷۰۰ نفر در سرتاسر جهان را گرفته و در کل حدود ۸۰۰۰۰ نفر را آلوده کرده است.

محققان چندین سال تلاش کرده اند قابلیت های تشخیص چهره را گسترش دهند ، و این امکان را برای شناسایی افراد که عینک زده یا بطور غیر طبیعی  آرایش کرده و موهای خود را روی صورت پخش کرده اند فراهم کرده است

اما شیوع coronavirus در ووهان ، که اکنون در سراسر جهان رواج یافته است و تصور می شود از نظر کارشناسان پزشکی در آستانه ابتلا به بیماری همه گیر است ، روند پیشرفت این فناوری را تسریع کرده است.

SenseTime در اوایل ماه جاری اعلام کرد که ویژگی های جدیدی را در سیستم خود که هم اکنون د ردسترس است برای ارزیابی و تشخیص چهره و افراد دارای تب بالا افزوده است.
اینها شامل دوربین های تصویربرداری حرارتی برای شناسایی افراد مبتلا به تب است که یکی از شاخص های اصلی کروناویروس است.

اکنون این الگوریتم ضد ماسک را نیز اضافه کرده است تا بتواند نوع محافظ آن را در خصوص حفظ حریم شخصی افراد غیرنظامی محکم کند.

این سیستم به طور گسترده ای توسط مقامات چینی مورد استفاده قرار گرفته است و می تواند برای نادیده گرفتن افراد از دستورالعمل های دقیق مبنی بر اینکه ساکنان برای جلوگیری از شیوع بیماری باید از ماسک استفاده کنند ، استفاده شود.

این شرکت در بیانیه ای گفت: “با این روش ها ، به پرسنل مدیریتی طیف کاملی از اطلاعات پیشگیری از بیماری همه گیر مانند دمای بدن ، وضعیت پوشیدن ماسک و هویت کارمندان ارائه می شود.”
Amarjot Singh ، فوق تخصص فوق دکتری دانشگاه استنفورد در زمینه توسعه تشخیص چهره با استفاده از هوش مصنوعی فعالیت می کند.

او به South Morning Post گفت: “تشخیص چهره با قرار دادن چندین نکته اصلی روی صورت و اتصال آنها به یکدیگر برای تشکیل یک امضای منحصر به فرد خاص برای شخصی ، فرد را شناسایی می کند.”

 

 

به طور سنتی ، این شامل نشانگرهای بی شماری در اطراف چشم ، بینی و دهان است.

الگوریتم SenseTime برای استفاده از ۲۴۰ نکته کلیدی ویژگی های صورت طراحی شده است اما می تواند فقط با استفاده از قسمت هایی از صورت که در خارج از ماسک قابل مشاهده است ، یک ارزیابی را انجام دهد.

این شرکت به کوارتز گفت: “سیستمی که برای ورودی های ساختمان اداری اعمال می شود ویژگی های صورت را پوشش نمی دهد ، شامل چشم ، ابرو و قسمت هایی از پل بینی برای شناسایی کارمندان است.”

فن آوری شناختن شخصیت چگونه کار می کند؟
نرم افزار تشخیص چهره با تطبیق تصاویر در زمان واقعی با یک عکس قبلی از یک شخص کار می کند.

هر صورت تقریباً ۸۰ نقطه گره ای منحصر به فرد در بین چشم ، بینی ، گونه ها و دهان دارد که یک شخص را از دیگری متمایز می کند.

یک دوربین فیلمبرداری دیجیتالی فاصله بین نقاط مختلف در چهره انسان مانند عرض بینی ، عمق پریز چشم ، فاصله بین چشم ها و شکل فک را اندازه گیری می کند.

 

سیستم نظارت هوشمند (تصویر) که می تواند ۲ میلیارد چهره را در عرض چند ثانیه اسکن کند . این سیستم به میلیون ها دوربین مدار بسته متصل شده و از هوش مصنوعی برای انتخاب اهداف استفاده می کند. ارتش در تلاش است تا نسخه مشابهی از این موضوع را با AI برای ردیابی مردم در سراسر کشور به کار گیرد

این سیستم یک کد عددی منحصر به فرد تولید می کند که می تواند با یک کد تطبیق یافته از عکس قبلی مرتبط شود.

 

 

کارشناسان بر این باورند که فناوری تشخیص چهره به زودی از فناوری اثر انگشت به عنوان مؤثرترین روش برای شناسایی افراد پیشی خواهد گرفت.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi