ابوظبی، ۱۵۰ میلیون دلار در تلگرام سرمایه‌گذاری می کند

by ناصر. ش
۰ comment
تلگرام

به گزارش تماس نیوز از ایسنا، شرکت سرمایه گذاری مبادله که صندوق سرمایه دولتی ابوظبی است در اوراق قرضه IPO پنج ساله تلگرام ۷۵ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. همچنین شرکت ابوظبی کاتالیست پارتنرز که بخشی از آن متعلق به مبادله است، ۷۵ میلیون دلار در این اپلیکیشن پیام رسان سرمایه گذاری کرده است.

فارس سهیل فارس المزروعی، مدیر شرکت مبادله در بیانیه ای اظهار کرد: شمار کاربران تلگرام به مرزی رسیده که این اپلیکیشن را در میان غول های فناوری جهانی قرار می دهد. این شرکت در موقعیت خوبی برای تبدیل شدن به یک شرکت فناوری جهانی پیشرو قرار دارد.

تلگرام و اپلیکیشن پیام رسان سیگنال امسال در بحبوحه نگرانی های حریم خصوصی در خصوص واتساپ، شاهد افزایش شمار کاربرانشان بوده اند.

طبق اعلام شرکت ابوظبی کاتالیست پارتنرز، تلگرام که در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد، ۵۰۰ میلیون کاربر ماهانه دارد.

banner

مبادله اعلام کرد تلگرام که در امارات متحده عربی مستقر است، در پی این سرمایه گذاری جدید دفتری در ابوظبی خواهد گشود.

شرکت ابوظبی کاتالیست پارتنرز جوینت ونچر مبادله و شرکت سرمایه گذاری آمریکایی فالکون ایج کپیتال است.

مبادله که بیش از ۲۳۰ میلیارد دلار سرمایه را مدیریت می کند، دومین سرمایه گذار بزرگ دولتی امارات متحده عربی پس از سازمان سرمایه گذاری ابوظبی است. هر دوی این نهادهای دولتی در فناوری سرمایه گذاری کرده اند که شامل سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری مبادله در صندوق ویژن ۱۰۰ میلیارد دلاری سافت بانک بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، مبادله همچنین سال میلادی گذشته ۱.۸۵ درصد سهم در پلتفرم جیوی شرکت ریلاینس اینداستریز هند خریداری کرد.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi