اتمام مجوز فعالیت اپراتورهای TD-LTE/ واگذاری باند فرکانسی به ۵G

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز نسترن محسنی، معاون امور رادیویی رگولاتوری، با انتشار پستی توییتری گفت بسیاری از کشورها واگذاری باند فرکانسی ۳/۵ گیگاهرتز (۳,۵GHz) را برای نسل پنجم شبکه ی تلفن همراه (۵G) آغاز کرده اند.

او همچنین گفت اتمام اعتبار پروانه های TD-LTE در انتهای سال جاری و تصمیم گیری برای واگذاری بهینه ی این باند فرکانس طلایی که امکان سرعت گرفتن توسعه ی ۵G در کشور را فراهم می کند، در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت جدی در دست بررسی است.مقاله ی مرتبط: – فراخوان نظرخواهی تخصصی نقشه راه ۵G منتشر شد محسنی درادامه به صنایع مختلف کشور ازجمله سرگرمی، آموزش، ماینینگ و حمل ونقل اشاره کرد و گفت میزان بهره گیری این صنایع از ۵G جای تأمل دارد.

او تصویری منتشر کرد که نشان می دهد اقتصاد مبتنی بر نسل پنجم شبکه ی تلفن همراه تا سال ۲۰۳۵، اقتصادی ۱۲ تریلیون دلاری خواهد بود.

5G-global

banner

محسنی افزود: سهم کشور ما از این اقتصاد ۱۲ تریلیون دلاری مبتنی بر ۵G چقدر است؟ کدام صنعت در بهره گیری از ۵G در کشور درصدر قرار می گیرد؟ سرگرمی، آموزش، ماینینگ یا حمل و نقل؟معاون امور رادیوئی رگولاتوری همچنین گفت ۱۰ صنعت اول بهره مند از ۵G و ظرفیت ۷۰۰ میلیارد دلاری منبعث از توسعه ی ۵G در حوزه ی B۲B مواردی هستند که تأمل و درنگ دراین زمینه را لازم می کند.

او درادامه درباره ی نقش وزارت صنعت، معدن و تجارت در آشنایی هرچه سریع تر صنایع و بخش های دیگر با ارزش افزوده ی ناشی از ۵G ابراز امیدواری کرد.محسنی در پاسخ به کاربری که پرسیده بود «پیش بینی می کنید حداکثر تا چند سال دیگر ۵G به دست مردم عادی در کلان شهرها برسد؟» پاسخ داد:برنامه ریزی های ما برای بعد از سال ۲۰۲۴ است. البته إن شاءالله به محض نهایی شدن «نقشه ی راه گذار به ۵G» آن را انتشار عمومی می دهیم.معاون امور رادیویی رگولاتوری اعلام کرد شکل گیری مؤثر زیست بوم ۵G و بهره برداری حداکثری از این اکوسیستم نیازمند آمادگی و حضور همه ی بخش های توسعه دهنده و بهره بردار از این بستر ارتباطی جدید است.

او درپایان به فراخوان نظرخواهی تخصصی نقشه ی راه ۵G اشاره کرد که تا ۱۵ اسفند سال جاری تمدید شده است. نسترن محسنی درباره ی این موضوع گفت: به تجمیع آراء و استفاده از دیدگاه های تخصصی بخش اعتقاد داریم و همچنان تا انتهای مهلت تمدید (۱۵ اسفند ۱۳۹۸) منتظر دیدگاه های ارزشمندتان هستیم

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi