اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

احتمال بروز اختلال در سامانه ها با آغاز سال ۱۴۰۰

مرکز مدیریت راهبردی افتا هشدار داد: با آغاز سال ۱۴۰۰ در سامانه‌هایی که فیلد سال در آنها به صورت دو رقمی نگه داری می شود، احتمال بروز اختلال وجود دارد.

0

به گزارش تماس نیوز از روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا: این نوع نگرانی قبلا در ورود به سال ۲۰۰۰ میلادی، نیز مطرح شده بود و تجربیات بین المللی در این زمینه وجود دارد.
مرکز مدیریت راهبردی افتا از مسئولان و متخصصان IT زیرساخت‌های حیاتی ، تولید کنندگان سامانه‌ها و ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی خواست، برای پیشگیری از وقوع هر اختلالی به هنگام آغاز سال ۱۴۰۰ ،تمامی سامانه‌های وابسته به تاریخ شمسی از جمله CRM، انبارداری، فروش، حسابداری، مدیریت محتوا و هر سامانه‌ دیگری را از نظر امکان بروز مشکل در تغییر تاریخ و آغاز سال جدید، بررسی کنند.
کارشناسان مرکز مدیریت راهبردی افتا یادآور شده‌اند: اهمیت مسئله و چالش‌های ناشی از بروز مشکل تغییر تاریخ در آغاز سال جدید، در سامانه‌های ارایه دهنده خدمات عمومی و همچنین سامانه‌های قدیمی بیشتر است.
به همه مسئولان و متخصصان IT زیرساخت‌های حیاتی ، تولید کنندگان سامانه‌ها و ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی توصیه شده است، با هدف رفع مشکل احتمالی سامانه‌ها، قراردادهای خدمات پشتیبانی سامانه‌های حیاتی و دارای اهمیت،  تمدید و بروزرسانی شوند.
مرکز مدیریت راهبردی افتا از همه متخصصان و مسئولان IT دستگاه‌های دارای زیر ساخت حیاتی و همچنین ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی، خواسته است تا پایگاه‌های داده و چگونگی نگه‌داری تاریخ شمسی را در آنها از جهت بروز مشکل و اختلالات تغییر تاریخ، بررسی کنند.

پیام بگذارید