احتمال عرضه واکسن کرونا در کمتر از سه ماه

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

این واکسن در صورت موفقیت به صورت استنشاقی عرضه خواهد شد. به گفته این محقق که در پروژه ساخت واکسن دخیل است، رسیدن واکسن به کاهش نرخ انتقال بیماری بستگی دارد. او درباره زمان آمادگی این واکسن افزود: «ما حدس می‌زنیم اگر تعداد موارد بیماری به سرعتی که ما انتظار داریم کاهش نیابد زمان آن حدودا ماه آگوست باشد. اگر ما مواردی نداشته باشیم، ممکن است دیرتر باشد.» هیل پیشتر هشدار داده بود که این پروژه تحقیقاتی ممکن است در صورت کاهش زیاد نرخ انتقال کند شود. این محقق دانشگاه آکسفورد توضیح داد اگر تعداد خیلی کمی از داوطلبان آزمایش ویروس را بگیرند،‌ تست دارو قادر نخواهد بود ارزیابی سریع دقیقی درباره این که آیا واکسن موثر است مهیا کند.

مرحله دوم آزمایش این واکسن با ۱۰ هزار و ۲۶۰ بزرگسال با سن بالای ۵۵ سال و شماری از کودکان در ماه آوریل آغاز شده بود. محققان این پروژه گفته‌اند که به دنبال تایید اضطراری آن از سوی سازمان‌های قانونگذار در این زمینه‌اند و امیدوارند اولین واکسن آن‌ها تا ماه سپتامبر قابل دسترسی باشد.

شرکت بزرگ داروسازی «آسترازنکا» تایید کرده که به محض تایید موثر بودن این واکسن، دو میلیون دوز از آن را تولید خواهد کرد. این شرکت در حال حاضر همچنین موافقت کرده که ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن بالقوه را در بریتانیا توزیع کند. آسترازنکا همچنین یک قرارداد یک میلیارد دلاری با حکومت آمریکا برای تولید واکسن امضا کرده است.

در رقابت جهانی برای کشف واکسن کرونا، دانشگاه آکسفورد بالاترین سرعت آزمایشگاهی را دارا است. بیشتر تیم‌های تحقیقاتی دیگر برای اثبات ایمنی ناچار بوده‌اند آزمایش‌های بالینی کوچکی با چند صد شرکت کننده داشته باشند.

banner

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi