ادعاهای جدید واتس اپ علیه جاسوس افزار رژیم صهیونیستی

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
واتساپ

به گزارش تماس نیوز و به نقل از انگجت،  شکایت فیس بوک  علیه شرکت NSO به دلیل سواستفاده از واتس اپ برای سرقت اطلاعات کاربران وارد مرحله جدیدی شده است

تیم واتس اپ اتهاماتی را ارائه داده است که NSO برای انجام حملات جاسوسی خود با استفاده از نرم افزار Pegasus که به سرورهای مستقر در ایالات متحده نصب شده اقدام نموده است. طبق گزارش NSO ، از سرویس میزبانی لس آنجلس QuadraNet “بیش از ۷۰۰ بار” برای آلوده کردن کاربران به بدافزار استفاده کرده است ، در حالی که یک سرور آمازون نیز درگیر بود. در این صورت ، این به طور مستقیم با ادعاهای NSO مبنی بر اینکه نمی تواند عملیات جاسوسی را در ایالات متحده انجام دهد، در تضاد است.همچنین این گزارش ها نشان می دهد NSO سرویس هک ارائه می کند و فقط یک توسعه دهنده نرم افزار نیست.

گروه حقوقی فیس بوک سعی کرده تا ادعای این شرکت مبنی برآنکه دولت ها مشتریان خدمات آن هستند را نقض کند. وکلای فیس بوک اشاره کرده اند NSO تاکنون نام هیچ کشوری را به عنوان خریدار محصولات خود اعلام نکرده است. همچنین این شرکت هیچ دلیلی ارائه نکرده که نشان دهد مسئول اعمال مشتریانش نیست. بلکه این شرکت تصمیم دارد خود را پشت مصونیت مشتریانش پنهان کند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi