با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

ارزش گذاری 2 میلیاردی استارت آپ یک تیم ایرانی در کانادا

فارغ التحصیلان دانشگاه شیراز در کانادا استارت اپی راه اندازی کردند که در حال حاضر ارزش آن ۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

0 10

به گزارش تماس نیوز و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ارزش این تیم استارت آپی ایرانی در کانادا ۱۰۰ میلیون دلار کانادا حمایت مالی به خود جذب کرد و با این اتفاق ارزش آن ۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

زمانی که ارزش بازار شرکت‌های خصوصی در کانادا به بیش از ۱ میلیارد دلار می‌رسد، گفته می‌شود این شرکت‌ها به وضعیت یونیکورن « UNICORN» رسیده‌اند. وضعیتی بسیار مناسب. حال این استارت آپ با ارزش دو میلیارد دلاری خود به این وضعیت رسیده است.

این استارت آپ با ایجاد یک پلتفرم بر پایه هوش مصنوعی کمک می‌کند تا دانشجویان بین المللی برای تکمیل تحصیلات پس از دوره متوسطه خود در خارج از کشور اقدام کنند.

مارتین بصیری موسس و مدیر عامل این استارت آپ گفت: این استارت آپ در دو سال گذشته شاهد رشد مداوم بود. به گونه ای که رشد ۱۲۰۰۰ درصدی را در سال ۲۰۱۹ داشت.

بصیری همچنین بیان کرد: از رسیدن به وضعیت «UNICORN» هیجان زده‌ایم. زیرا پول برای ما منبعی برای استخدام افراد بیشتر است. ما می‌توانیم به افراد بیشتری کمک کنیم و از تمام منابع برای انجام این کار بهره مند شویم.

به گفته وی، در حال حاضر این استارت آپ ۵ ساله، با بیش از هزار و ۲۰۰ موسسه آموزشی و ۴ هزار شریک استخدامی در سراسر جهان کار می‌کند و ادعا می‌کند که به طور مستقیم به بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز کمک کرده است. جذب ۱۰۰ میلیون دلار توسط این استارت آپ در کمتر از یک سال از زمانی که اعلام کرد ارزش ۵۵ میلیون دلاری دارد، رخ داده است.

وی افزود: این استارت آپ به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کند تا برای تحصیلات پس از دوره متوسطه در آمریکای شمالی و انگلستان درخواست کنند. از آنجا که دانشجویان بین المللی حدود ۲۰ درصد از کل دانشجویان دانشجویی در کانادا را تشکیل می‌دهند، پس این پلتفرم به یک منبع درآمد فزاینده و مهم برای دانشگاه‌ها تبدیل شد.

بصیری بیان کرد: تحقیقات نشان داده که ۹۰ درصد دانشجویان بین المللی قصد ایجاد تغییر در تحصیلات بین المللی خود را ندارند.

این محقق با اشاره به اهمیت نقدینگی که دانشجویان بین المللی برای مؤسسات پس از تحصیلات دوران متوسطه تامین می کنند، گفت: متناسب با نیازهای دانشجویی، دانشگاه‌ها تمایل به تنوع دارند که این اقدام برای رفع نیازهای مالی است.

بصیری بیان کرد: فعالیت آنلاین دانشگاه‌ها به آنها انعطاف پذیری زیادی در ارائه برنامه‌ها می‌دهد تا در آینده برنامه‌ها را به صورت آفلاین و آنلاین یا ترکیبی ارائه دهند.

به گفته وی، این استارت آپ در ۲۰ کشور فعالیت می‌کند و حدود ۳۰۰ کارمند در خارج از دفتر مرکزی‌اش مشغول فعالیت هستند.

مدیر عامل این استارت آپ افزود: با استفاده از این دور آخرین تامین مالی قصد داریم، حداقل ۱۰۰ کارمند دیگر را به خدمت بگیریم. در حال حاضر اکثر این موقعیتهای شغلی باز است. این استارت آپ به دلیل تجربه شخصی من و برادرم فعالیت خود را آغاز کرد و خوشحالیم که می توانیم از افراد بیشتری حمایت کنیم تا بتوانند آموزش خوبی کسب کنند. کمپین ما ایجاد آینده ای بهتر برای مردم است. هدف  این استارت آپ در دسترس قرار دادن آموزش برای دانشجویان در سراسر جهان است و احساس می کند که برای کمک به بخش استخدام بین المللی در طول COVID-۱۹  موقعیت خوبی دارد.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه