اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اروپا به دنبال تقویت صنعت نیمه هادی و دستیابی به اولین کامپیوتر کوانتومی است

اتحادیه اروپا می خواهد به عنوان بخشی از تلاش ها برای قطع وابستگی خود به کشورهای غیر اروپایی ، یک پنجم از تولید جهانی نیمه هادی های پیشرفته را در پایان این دهه تولید کند و اولین رایانه کوانتومی خود را پس از 5 سال تولید کند.

0

به گزارش تماس نیوز از رویترز، برنامه اتحادیه اروپا به نام 2030 Digital Compass در حالی ارائه می شود که بیماری همه گیر COVID-19 وابستگی اتحادیه 27 کشور به فناوری های کلیدی متعلق به شرکت های چینی و آمریکایی را آشکار می کند.

در این طرح اهمیت نیمه هادی ها ، مورد استفاده در اتومبیل های خودران، تلفن های هوشمند ، دستگاه های متصل به اینترنت ، رایانه های با کارایی بالا و هوش مصنوعی و جایی که کمبود جهانی باعث تعطیلی کارخانه های اتومبیل سازی در سراسر جهان شده است ، ذکر شده است.

بر اساس یک سند اتحادیه اروپا که توسط رویترز مشاهده شده است ، “چشم انداز پیشنهادی ما است که تا سال 2030 تولید نیمه هادی های پیشرفته و پایدار در اروپا از جمله پردازنده ها حداقل 20٪ از ارزش تولید جهانی خواهد بود.”

مارگرت وستاجر ، معاون کمیسیون اروپا و تیری برتون ، رئیس صنعت اتحادیه اروپا ، این طرح را روز سه شنبه ارائه می دهند.

برنامه اتحادیه اروپا سرمایه گذاری در فن آوری های کوانتومی را توصیه می کند و می گوید که اینها می توانند در صنعت دارو، تغییراتی در تولید داروهای جدید و تسریع توالی ژنوم داشته باشند.

در این سند آمده است: “چشم انداز ما این است که تا سال 2025 ، اروپا اولین رایانه با شتاب کوانتومی را داشته باشد که راه را برای اروپ ارا در لبه برش توانایی های کوانتومی قرار دهد.”

طرح اتحادیه اروپا همچنین خواستار 10 هزار تأسیسات پاک از نظر آلودگی آب و هوا تا سال 2030 برای کمک به اروپا در توسعه زیرساخت های ابری خود و دو برابر شدن تک شاخ ها یا شرکت هایی با ارزش یک میلیارد دلار در همان مدت خواهد بود.

همچنین هدف آن این خواهد بود که تا سال 2030 همه شبکه های اروپایی را با شبکه گیگابیتی تحت پوشش قرار دهد و تمام مناطق پرجمعیت تحت پوشش 5G باشد. طرح کمیسیون قبل از اجرای آن نیاز به تأیید کشورهای اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا دارد.

پیام بگذارید