اروپا به دنبال تقویت صنعت نیمه هادی و دستیابی به اولین کامپیوتر کوانتومی است

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
اتحادیه اروپا

به گزارش تماس نیوز از رویترز، برنامه اتحادیه اروپا به نام ۲۰۳۰ Digital Compass در حالی ارائه می شود که بیماری همه گیر COVID-19 وابستگی اتحادیه ۲۷ کشور به فناوری های کلیدی متعلق به شرکت های چینی و آمریکایی را آشکار می کند.

در این طرح اهمیت نیمه هادی ها ، مورد استفاده در اتومبیل های خودران، تلفن های هوشمند ، دستگاه های متصل به اینترنت ، رایانه های با کارایی بالا و هوش مصنوعی و جایی که کمبود جهانی باعث تعطیلی کارخانه های اتومبیل سازی در سراسر جهان شده است ، ذکر شده است.

بر اساس یک سند اتحادیه اروپا که توسط رویترز مشاهده شده است ، “چشم انداز پیشنهادی ما است که تا سال ۲۰۳۰ تولید نیمه هادی های پیشرفته و پایدار در اروپا از جمله پردازنده ها حداقل ۲۰٪ از ارزش تولید جهانی خواهد بود.”

مارگرت وستاجر ، معاون کمیسیون اروپا و تیری برتون ، رئیس صنعت اتحادیه اروپا ، این طرح را روز سه شنبه ارائه می دهند.

banner

برنامه اتحادیه اروپا سرمایه گذاری در فن آوری های کوانتومی را توصیه می کند و می گوید که اینها می توانند در صنعت دارو، تغییراتی در تولید داروهای جدید و تسریع توالی ژنوم داشته باشند.

در این سند آمده است: “چشم انداز ما این است که تا سال ۲۰۲۵ ، اروپا اولین رایانه با شتاب کوانتومی را داشته باشد که راه را برای اروپ ارا در لبه برش توانایی های کوانتومی قرار دهد.”

طرح اتحادیه اروپا همچنین خواستار ۱۰ هزار تأسیسات پاک از نظر آلودگی آب و هوا تا سال ۲۰۳۰ برای کمک به اروپا در توسعه زیرساخت های ابری خود و دو برابر شدن تک شاخ ها یا شرکت هایی با ارزش یک میلیارد دلار در همان مدت خواهد بود.

همچنین هدف آن این خواهد بود که تا سال ۲۰۳۰ همه شبکه های اروپایی را با شبکه گیگابیتی تحت پوشش قرار دهد و تمام مناطق پرجمعیت تحت پوشش ۵G باشد. طرح کمیسیون قبل از اجرای آن نیاز به تأیید کشورهای اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا دارد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi