اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

استارهاب با نوکیا شبکه مستقل 5G عرضه می کنند

0

با استفاده از سرویس های غیر مستقل 5G در سال گذشته ، شرکت مخابراتی سنگاپور با همکاری نوکیا مجدداً برای ایجاد یک شبکه مستقل 5G “ابر بومی” همکاری خواهد کرد و خدمات ارائه شده در سه ماهه سوم سال جاری ارائه می شود.

StarHub با همکاری نوکیا به عنوان شریک تجاری خود ، شبکه مستقل 5G خود را ایجاد می کند. گفته می شود این اقدام به شرکت مخابراتی سنگاپور اجازه می دهد تا خدمات 5G را مستقل از فناوری شبکه 4G موجود اجرا کند.

این اقدام شش ماه پس از ارائه خدمات 5G غیر مستقل StarHub صورت گرفت. روز سه شنبه ، در بیانیه ای اعلام شد که مجدداً با نوکیا همکاری کرده تا از سیستم عامل Core بومی Cloud استفاده کند تا خدمات 5G مستقل را ارائه دهد. StarHub گفت ، این شامل رادیو ، نرم افزار ، امنیت و خدمات حرفه ای است و اضافه می کند که در حال ارائه خدمات در سه ماهه سوم خواهد بود.

StarHub گفت که با سازمان های مختلفی از جمله Nanyang Polytechnic و دانشگاه ملی سنگاپور در حال بررسی برنامه های کاربردی بالقوه 5G است که می تواند تجارب آموزش عالی را افزایش دهد و موارد استفاده از آزمون را بررسی کند. تلفن همراه در ژانویه سال گذشته یک مرکز آزمایشی را با همکاری Nanyang Polytechnic برای توسعه و آزمایش اثبات مفاهیم قابل اجرا در شبکه های 5G راه اندازی کرد.

StarHub همچنین در دسامبر 2019 با U Mobile مالزی همکاری کرد تا تماس های ویدئو کنفرانس رومینگ چند طرفه را با استفاده از فن آوری های مستقل 5G ، از جمله تماس های هولوگرافی مرزی و عملیات نجات اضطراری دریا آزمایش کند.

سنگاپور سال گذشته دو مجوز 5G در سراسر کشور به Singtel و پیشنهاد دهندگان مشترک M1 و StarHub صادر کرد ، انتظار می رود این شبکه ها تا سال 2025 راه اندازی شوند. M1 ماه گذشته اعلام کرد که همچنین پلت فرم Core نوکیا را برای استقرار شبکه مستقل 5G خود انتخاب کرده است و اواخر امسال راه اندازی خواهد شد.

پیام بگذارید