استارهاب با نوکیا شبکه مستقل ۵G عرضه می کنند

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
شبکه 5G سنگاپور

با استفاده از سرویس های غیر مستقل ۵G در سال گذشته ، شرکت مخابراتی سنگاپور با همکاری نوکیا مجدداً برای ایجاد یک شبکه مستقل ۵G “ابر بومی” همکاری خواهد کرد و خدمات ارائه شده در سه ماهه سوم سال جاری ارائه می شود.

StarHub با همکاری نوکیا به عنوان شریک تجاری خود ، شبکه مستقل ۵G خود را ایجاد می کند. گفته می شود این اقدام به شرکت مخابراتی سنگاپور اجازه می دهد تا خدمات ۵G را مستقل از فناوری شبکه ۴G موجود اجرا کند.

این اقدام شش ماه پس از ارائه خدمات ۵G غیر مستقل StarHub صورت گرفت. روز سه شنبه ، در بیانیه ای اعلام شد که مجدداً با نوکیا همکاری کرده تا از سیستم عامل Core بومی Cloud استفاده کند تا خدمات ۵G مستقل را ارائه دهد. StarHub گفت ، این شامل رادیو ، نرم افزار ، امنیت و خدمات حرفه ای است و اضافه می کند که در حال ارائه خدمات در سه ماهه سوم خواهد بود.

StarHub گفت که با سازمان های مختلفی از جمله Nanyang Polytechnic و دانشگاه ملی سنگاپور در حال بررسی برنامه های کاربردی بالقوه ۵G است که می تواند تجارب آموزش عالی را افزایش دهد و موارد استفاده از آزمون را بررسی کند. تلفن همراه در ژانویه سال گذشته یک مرکز آزمایشی را با همکاری Nanyang Polytechnic برای توسعه و آزمایش اثبات مفاهیم قابل اجرا در شبکه های ۵G راه اندازی کرد.

banner

StarHub همچنین در دسامبر ۲۰۱۹ با U Mobile مالزی همکاری کرد تا تماس های ویدئو کنفرانس رومینگ چند طرفه را با استفاده از فن آوری های مستقل ۵G ، از جمله تماس های هولوگرافی مرزی و عملیات نجات اضطراری دریا آزمایش کند.

سنگاپور سال گذشته دو مجوز ۵G در سراسر کشور به Singtel و پیشنهاد دهندگان مشترک M1 و StarHub صادر کرد ، انتظار می رود این شبکه ها تا سال ۲۰۲۵ راه اندازی شوند. M1 ماه گذشته اعلام کرد که همچنین پلت فرم Core نوکیا را برای استقرار شبکه مستقل ۵G خود انتخاب کرده است و اواخر امسال راه اندازی خواهد شد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi