اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اسپیس ایکس ایلان ماسک را اولین تریلیونر جهان می کند

0

ثروتمندانی مانند  جف بزوس از آمازون با 200 میلیارد دلار  دارایی و بیل گیتس مایکروسافت با 132 میلیارد دلار-و سپس ایلان ماسک ثروتمند: تقریباً 241 میلیارد دلاروجود دارد. به‌تازگی یادداشتی با عنوان «SpaceX Escape Velocity … Who Can Catch Them» توسط آدام جوناس سرپرست تحقیقات خودرو و فضا، که ادعا می کند SpaceX  ایلان ماسک را به اولین تریلیونر جهان مبدل می کند.

درست است که طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ، SpaceX کمتر از 17 درصد از دارایی خالص 241.4 میلیارد دلاری ماسک را تشکیل می دهد ، اما جوناس SpaceX را صعودی اعلام کرده است. جوناس گفت: SpaceX “هرگونه تصور از پیش تعیین شده در مورد بازه زمانی ممکن است ، از نظر موشک ، وسایل پرتاب و زیرساخت های پشتیبانی آن را به چالش می کشد.”

او معتقد است که SpaceX با ارزش فعلی حدود 100 میلیارد دلار، به 200 میلیارد دلار می رسد. این به این دلیل است که او آن را به عنوان چندین کسب و کار در یک واحد می بیند. او علاوه بر کسب و کار پرتاب فضایی که توسط راکت پرطرفدار کارخانه Falcon 9 استفاده می شود ، چیزهای خوبی را نیز از مشاهدات زمین ، گردشگری فضایی ، اکتشافات در اعماق فضا و سایر صنایع می بیند. هرچند بزرگترین عامل در ارزش گذاری او سرویس اینترنتی Starlink Low-Earth Orbit (LEO) است.

با نگاهی به آینده ، جوناس پس از پرتاب SpaceX Starship ، سفینه فضایی فوق سنگین نسل بعدی SpaceX ، چیزهای بزرگتری را پیش رو دارد. جوناس اظهار داشت ، “صحبت در مورد فضا قبل از Starship مانند صحبت در مورد اینترنت قبل از Google است.”

تسلا ، نام تجاری وسایل نقلیه الکترونیکی ، همچنان به استفاده از تکنولوژی عالی ادامه داد. این شرکت درآمدهای سه ماهه سوم خود را در 20 اکتبر گزارش می دهد. حتی قبل از اینکه تسلا آمار های رسمی خود را اعلام کند ، این شرکت با وجود کمبود تراشه و تنگناهای زنجیره تامین ، پیش از این رکورد تحویل های سه ماهه و فروش قوی چین را ثبت کرده است. از زمان پایین ترین سطح خود در 16 آگوست ، سهام غول خودروهای برقی بیش از 35 درصد افزایش یافته است.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/Ccq1 QR:  اسپیس ایکس ایلان ماسک را اولین تریلیونر جهان می کند

پیام بگذارید