اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اطلاعات شخصی 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس چند روز پس از آنکه LinkedIn و Facebook نیز با نقض داده ها روبرو شده اند به بیرون درز کرده است

بر اساس گزارش روز شنبه سایبر نیوز ، اطلاعات شخصی 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس به صورت آنلاین در یک انجمن هکری محبوب منتشر شده است.

اطلاعات لو رفته کاربران کلاب هاوس شامل نام ، نام پروفایل شبکه های اجتماعی و سایر جزئیات است.

کلاب هاوس نسبت به این درز اطلاعاتی پاسخی نداده است. همانطور که سایبر نیوز گزارش داد ، داده های در معرض خطر می تواند بازیگران بد را قادر سازد تا کاربران را هدف قرار دهند

0

برنامه رسانه های اجتماعی کلاب هاوس در مارس 2020 راه اندازی شد و به یک پلت فرم محبوب تبدیل شده و میلیون ها کاربر را به خود جذب کرده است. انجمن صوتی آن به کاربران امکان می دهد تا با مکالمات یا “اتاق ها” درباره موضوعات مختلف هماهنگ شوند. گزارش شده است که این شرکت در حال مذاکره برای تأمین مالی است که ارزش آن را 4 میلیارد دلار  می رسد.

گزارش روز شنبه بیزنس اینسایدر در مورد نقض داده های کلاب هاوس آخرین گزارشی است که طی هفته گذشته منتشر شده است.

همین نشریه روز سه شنبه گزارش داد که اطلاعات شخصی 500 میلیون کاربر LinkedIn – حدود دو سوم از پایگاه کاربری این پلتفرم – فاش شده است و برای فروش آنلاین در وب سیاه دست بدست می گردد. سخنگوی LinkedIn روز پنجشنبه به Insider تأیید کرد که در واقع یک مجموعه داده از اطلاعات عمومی ارسال شده است که از سیستم عامل آن حذف شده است. یک هکر در تلاش است داده ها را با مبلغی چهار رقمی و بصورت بیت کوین بفروشد.

پاول پرودوم ، تحلیلگر شرکت اطلاعات امنیتی IntSights ، به اینسایدر گفت که داده های در معرض دید قابل توجه است زیرا بازیگران بد می توانند از آنها برای حمله به شرکت ها از طریق اطلاعات کارمندان خود استفاده کنند.

روزها قبل از انتشار گزارشات مربوط به درز اطلاعات داده های LinkedIn و Clubhouse ، آرون هولمز از Insider گزارش داد که نام کامل ، مکان ، آدرس های ایمیل و سایر اطلاعات حساس 533 میلیون کاربر فیس بوک در یک فروم ارسال شده است.

محققان امنیتی به Insider گفتند که هکرها می توانند از داده های در معرض هویت برای جعل هویت آنها برای مقاصد کلاه برداری استفاده کنند.

پیام بگذارید