اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اعلام هشدار آتش‌ سوزی با استفاده از فناوری اینترنت اشیا

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه اعلام هشدار آتش‌سوزی و پایش تصویری، برای حفاظت از پارک ملی گلستان با فناوری «اینترنت اشیا» به بهره‌برداری رسید.

0

به گزارش تماس نیوز از ایسنا، تفاهم‌نامه سه‌جانبه پروژه «تشخیص زودهنگام هشدار حوادث» در راستای اجرای پروژه سامانه پایش حفاظت از پارک ملی گلستان به وسیله دانش فضایی و استفاده از اینترنت اشیاء، میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، استانداری گلستان و سازمان محیط‌زیست در سال ۹۷ امضا شد.

همچنین چندی پیش امیر ناظمی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اظهار کرد: پروژه کاربردی کردن فناوری اینترنت اشیا در شناسایی آتش‌سوزی جنگل‌های استان گلستان در ابتدا در بخش‌های پژوهشی وزارت ارتباطات و بعد از آن به صورت پایلوت و در همکاری با شرکت‌های خصوصی انجام شده و امیدواریم طی ماه‌های آینده با افتتاح رسمی از این پروژه، آن را برای بهره‌برداری به سازمان محیط زیست واگذار کنیم.

در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام کرد: با سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات، سامانه اعلام هشدار آتش‌سوزی و پایش تصویری، برای حفاظت از پارک ملی گلستان در برابر آتش‌سوزی با فناوری «اینترنت اشیا» و به همت شرکت‌های استارت‌آپ ایرانی به بهره‌برداری رسید.

منبع ایسنا
پیام بگذارید