افزایش سرمایه گذاری بخش فناوری در سال ۲۰۲۱ به ۳.۹ تریلیون دلار

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
فناوری اطلاعات

به گزارش تماس نیوز و به نقل از Zdnet، پیش بینی می شود هزینه های جهانی فناوری اطلاعات امسال به ۳.۹ تریلیون دلار برسد ، زیرا COVID-19 به عنوان یک کاتالیزور برای تحولات سریع تجارت عمل کرده است.
روز دوشنبه ، گارتنر تخمین های جدیدی را در مورد هزینه های فناوری اطلاعات در سراسر جهان منتشر کرد و پیش بینی کرد که این بخش در طی سال ۲۰۲۱ با رشد ۶.۲ درصدی روبرو خواهد شد ، و کاهش ۳.۲ درصدی سال گذشته به دلیل همه گیری بوده است.

طبق نظریه این آژانس تحقیقاتی ، شرکت در سال گذشته بر کاهش فعالیت های موجود تجاری تمرکز داشت و مجبور شد برای سرپا ماندن فقط در عملیات “مهم” به جای گسترش یا سرمایه گذاری در فن آوری های جدید ، فعالیت کند.

با این حال ، CIO ها این فرصت را دارند که فراتر از نیازهای ناگهانی کار از راه دور و اقدامات فاصله گذاری اجتماعی فکر کنند و اکنون می توانند برنامه ریزی فعالیت های فناوری خود را به نفع رشد و بازیابی گسترش دهند.

سرمایه گذاری در بخش فناوری اطلاعات

banner

گارتنر پیش بینی می کند که هر بخش IT در طی سال ۲۰۲۱ به رشد خود بازگردد. انتظار می رود که نیاز مستمر به تنظیمات کار از راه دور و با نرخ رشد ۸.۸٪ “قدرتمندی” در نرم افزارهای سازمانی ایجاد کند، در حالی که به دلیل تقاضا برای کارکردن از راه دور و آموزش دانش آموزان به صورت مجازی ،درخواست سخت افزاری  ۸٪ افزایش می یابند.

پیش از این ، آژانس تخمین زده بود که هزینه های جهانی در سال ۲۰۲۱ به ۳.۸ تریلیون دلار برسد.

پیش بینی می شود که تغییر به سمت مدلهای از راه دور و ترکیبی همچنان ادامه داشته باشد ، انتظار می رود هزینه های فناوری اطلاعات در سراسر جهان مربوط به این بخش در سال جاری ۳۳۲.۹ میلیارد دلار باشد که ۴.۹ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۰ را نشان می دهد.

سال گذشته ، گارتنر روندهایی را در فناوری که آژانس تحقیقاتی بر ۲۰۲۱. تسلط داشت بیان کرد. اینترنت رفتارها (IoB) – مانند تشخیص چهره و فن آوری های تجزیه و تحلیل رویدادهای رفتاری – تجارب مشتری ، کارمند و کاربر ، محاسبات تقویت کننده حریم خصوصی ، توزیع ابر ، و عملیات تجاری  با همکاری و عوامل کلیدی فناوری اتوماتیک ، مدعیان اصلی هستند.

علاوه بر این ، این شرکت بهبود امنیت سایبری ، راه حل های هوشمند تجاری و مهندسی هوش مصنوعی را به عنوان کلید واژه های اصلی امسال عنوان کرده است.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi