اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

امنیت رایانه های 5G توسط Sophos و Qualcomm

0

به گزارش تماس نیوز، شرکت Sophos اعلام کرده است که نرم افزار محافظتی Intercept X endpoint خود را برای رایانه های 5G مجهز به سیستم عامل های محاسباتی Snapdragon کوالکام ارائه خواهد کرد. سیستم عامل های محاسباتی Snapdragon کوالکام بر اساس فناوری گوشی های هوشمند کارایی و کارایی بیشتری را به لپ تاپ های تجاری مجهز به 4G و 5G ارائه می دهند.

از طریق یادگیری عمیق هوش مصنوعی و قابلیت های ضد باج افزار ، Sophos Intercept X از سیستم های پیشرفته محاسباتی و نقاط پایانی* محافظت می کند و این شرکت انتظار دارد که نرم افزار فوق برای سیستم عامل های محاسبات Snapdragon در نیمه دوم سال جاری در دسترس باشد.

جو لوی ، مدیر ارشد فناوری در Sophos ، در بیانیه مطبوعاتی نحوه محاسبه سیستم عامل های Snapdragon برای عملکرد رایانه همراه  توضیح داد:

“یک محیط محاسباتی همیشه فعال ، همیشه متصل و تعاملی که تلفیقی از تلفن های هوشمند و فناوری رایانه است ، از قابلیت ها و فرصت های امنیتی منحصر به فردی برخوردار است. دستگاه های تلفن همراه در طول تاریخ کمتر از رایانه های شخصی که از معماری های سنتی بهره می برند، موارد امنیتی داشته اند. مطمئناً به این دلیل نیست که همه گیر هستند ، بلکه به دلیل معماری مدرنشان است که پیش بینی کلی نسبت به رایانه های شخصی را ارائه می دهد و فروشندگان برنامه را قادر می سازد تا یک نرم افزار با عملکرد بالا و ایمن طراحی کند. سیستم عامل های محاسبه Snapdragon گام بزرگی به جلو است زیرا تمام سودمندی و عملکرد یک کامپیوتر را فراهم می کند”.

امنیت کامپیوترهای 5G

Sophos Intercept X همچنین قادر خواهد بود برای برقراری ارتباط مستمر با شبکه رایانه های شخصی مجهز به Snapdragon ، از حالت Standby Standby استفاده کند. این امر به کار تیمهای امنیتی کمک شایانی برای تحقیق مسائل امنیتی بدلیل آفلاین بودن آن و عدم از دست رفتن داده ها می کند.

نرم افزار حفاظت از نقطه پایانی شرکت امنیت سایبری حتی از شتاب هوش مصنوعی از طریق Qualcomm AI Engine برای جمع آوری نرم افزار وابسته به آن در زمان واقعی بر روی دستگاه های دارای بهینه سازی برای کارایی سریعتر و کارآمدتر استفاده خواهد کرد.

در عین حال ، Intercept X قادر به استفاده از اعتماد به نفس در سطح سخت افزار برای تعیین یکپارچگی دستگاه و رمزنگاری خواهد بود.
مدیر ارشد مدیریت محصول در Qualcomm Technologies ، Migue Nunes همکاری این شرکت با Sophos را ستود و توضیح داد که چگونه امنیت رایانه های 5G را بهبود می بخشد ، و می گوید:

“اکنون علاوه بر فعال کردن همیشه تجربه های همیشه متصل به کامپیوتر ، سیستم عامل های محاسبه 5G Snapdragon ما نوآوری امنیتی نسل جدید را ایجاد می کنند که ریشه در قابلیت های پیشرفته اتصال AI و 5G ما دارد. با همکاری با Sophos ، ما با افزایش حفاظت از نقطه پایانی صنعت پیشرو با شناسایی سریع تهدیدات AI در راه حل های خود ، امنیت دستگاه را به سطح جدیدی می رسانیم. “

نقاط پایانی :

رویکردی برای محافظت از شبکه های رایانه ای است که از راه دور به دستگاه های کلاینت وصل می شوند. اتصال لپ تاپ ها ، تبلت ها ، تلفن های همراه و سایر دستگاه های بی سیم به شبکه های شرکتی مسیرهای حمله را برای تهدیدات امنیتی ایجاد می کند. امنیت شبکه نقطه پایانی تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که چنین دستگاه هایی از سطح مشخصی از مطابقت با استانداردها پیروی می کنند.
پیام بگذارید