با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

امواج 5G کروناویروس را پخش نمی کند

0 16

یک تئوری توطئه ادعا می کند 5G می تواند کروناویروس را گسترش دهد و  این موضوع در رسانه های اجتماعی جنجال بپا کرده است. این افسانه ظاهراً هنگامی که یک پزشک بلژیکی “خطرات” فن آوری 5G را در طی مصاحبه ای در ژانویه به این ویروس  وصله زد آغاز شد.

گروه فیس بوک Stop۵G استرالیا (با بیش از ۳۱،۷۰۰ نفر عضو)دارای پست‌های مختلفی است که این بیماری را به تکنولوژی ۵ G متصل می‌کند.

انجام چنین اطلاعات غلط نه تنها اشتباه است ، بلکه مخرب است.گاردین گزارش داد که روز پنجشنبه حداقل ۲۰ دکل تلفن همراه در سراسر انگلستان به آتش کشیده شده‌اند و یا آسیب‌دیده اند. نماینده شبکه تلفن همراه، MobileUK یک نامه سرگشاده را منتشر کرد که می‌گوید:

“ما مواردی از تخریب تخریب دکل‌های تلفن همراه را تجربه کرده‌ایم، زیرساخت حیاتی را مختل کرده و اطلاعات نادرست را پخش کرده‌ که نشان‌دهنده ارتباط بین ۵ G و همه‌گیر شدن COVID۱۹ می‌باشد.”

بسیاری از رسانه ها و مردم سعی در خنثی کردن این اسطوره از جمله وزیر ارتباطات ، ایمنی سایبر و هنرهای پل فلچر دارند. اما گروه های بی شمار و شخصیت های عمومی همچنان به این امر دامن می زنند.

از جمله این افراد، وودی هارلسون ،بازیگر و کری هیلسون، خواننده هر دو  مطالب مشترکی را در رابطه با پیوند بین 5G و COVID-19  انتشار داده اند

.
اعضای Stop5G استرالیا ادعا كرده اند كه ارتباط ناوبری شرکت سفرهای دریایی  روبی پرنسس به 600 عفونت گزارش شده و 11 مورد فوت منجر شده است زیرا این شرکت در ناویری خود از فناوری 5G استفاده می کند که این ادعا غلط است زیرا هنوز این فناوری در سیستم های ناویری دریایی استفاده نشده است.

یکی از دادخواستها از دولت استرالیا خواسته شده است تا از توسعه 5G جلوگیری کند زیرا این فناوری ظاهراً “بر سیستم ایمنی بدن تأثیر منفی می گذارد” (ادعایی که هیچ شواهدی علیه آن وجود ندارد). بیش از 27000 امضا دریافت کرده است.

چگونه سیگنال های رادیویی 5G (تابش) کار می کنند

تفاوت بین 5G و نسل های قبلی خدمات تلفن همراه (4G ، 3G) در این است که 5G از فرکانس ها در محدوده 30-300 گیگا هرتز استفاده می کند و دومی از فرکانس های رادیویی کمتری استفاده می کند (در محدوده 6 گیگا هرتز) .

در محدوده 30-300 گیگا هرتز ، انرژی کافی برای شکستن پیوندهای شیمیایی یا حذف الکترون ها هنگام تماس با بافت انسان وجود ندارد. بنابراین ، این محدوده به تابش الکترومغناطیسی “غیر یونیز کننده” گفته می شود.

این مصوبه توسط آژانس حفاظت از تابش اشعه استرالیا و آژانس ایمنی هسته ای توسط دولت فدرال تأیید شده است که اثرات سلامتی منفی اشعه شدید را ندارد.

تابش ۵ G نمی‌تواند به پوست نفوذ کند و یا به یک ویروس اجازه نفوذ به پوست را بدهد. هیچ مدرکی دال بر فرکانس‌های رادیویی 5G  وجود ندارد که باعث تشدید کرونا ویروس می شود.
هم چنین پوسته پروتیین این ویروس قادر به ربودن سیگنال‌های رادیویی 5G نیست. این به خاطر این است که تابش و ویروس‌ها در اشکال مختلفی وجود دارند که با هم تعاملی ندارند. یکی از آن‌ها پدیده‌ای زیستی است و دیگری در طیف الکترومغناطیسی وجود دارد.

امواج رادیویی 5G به امواج میلی متر گفته می شوند ، زیرا طول موج آنها در میلی متر اندازه گیری می شود. از آنجا که این امواج کوتاه هستند ، دکل های 5G باید تقریباً به هم نزدیک و در فاصله 250 متری از هم قرار گرفته باشند. آنها به عنوان مجموعه سلولهای کوچک سازماندهی می شوند (یک سلول ناحیه ای است که توسط سیگنال های رادیویی پوشیده شده است).

برای اینکه 5G بتواند یک منطقه جغرافیایی بزرگتر را پوشش دهد ، در مقایسه با 4G به ایستگاههای پایه بیشتری نیاز است. این افزایش تعداد ایستگاه های پایه و نزدیکی آنها با انسان ها عاملی است که می تواند ترس های بی اساس راجع به تأثیرات احتمالی سلامتی 5G را برانگیزد.

تلفن شما ممکن است خطرناک باشد ، اما تابش آن نیست

COVID-19 هنگام سرفه ، آب دهان ، عطسه ، صحبت یا بازدم ، از طریق قطرات کوچک رها شده از بینی یا دهان فرد آلوده پخش می شود. انتقال هنگامی اتفاق می افتد که قطرات با بینی ، چشم ها یا دهان فرد سالم در تماس باشند.

بنابراین اگر فرد آلوده از طریق تلفن نگه داشته شده در نزدیکی دهان خود صحبت کند ، ممکن است قطرات عفونی کافی روی سطح آن بیفتد تا بتواند این ویروس را گسترش دهد. به همین دلیل توصیه نمی شود موبایل ها را در طول همه گیری به اشتراک بگذارید. همچنین باید مرتباً تلفن همراه خود ضد عفونی کنید.

برای بسیاری از ما ، واضح است که ویروس انسانی نمی تواند از طریق سیگنال های رادیویی گسترش یابد. پرداختن به این مسئله از اهمیت حیاتی برخوردار است زیرا اکنون به اموال آسیب رسانده و افراد مورد حمله قرار می گیرند. تهدیدات جسمی و کلامی مهندسین باند پهن را نیز می توان به لیست طولانی حمله به کارکنان بهداشتی اضافه کرد.
در شرایطی که میلیون ها نفر برای کار و مطالعه از خانه به اینترنت سریع تکیه می کنند ، زیرساخت های حیاتی ارتباطات از راه دور در معرض خطر نابودی است. نظریه های توطئه انگیز باعث حملات آتش سوزی به برج های 5G در بلفاست ، لیورپول و بیرمنگام بوده است.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/Z0iR7
منبع science alert

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه