اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

امکانات جدید به شبکه شاد اضافه می‌شود

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد: زیرساخت‌های شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) مورد بهینه‌سازی قرار می‌گیرد و امکانات جدید به این شبکه اضافه می‌شود.

0

به گزارش تماس نیوز از ایرنا، مهدی شرفی با بیان این‌که کرونا همه ما را غافل‌گیر کرد، افزود: آموزش‌وپرورش برای اتمام فرآیندهای تحصیلیِ جاری در کشور، مجبور شد از ابزارهایی استفاده کند که روند انتقال مباحث درسی کامل شود.

وی توضیح داد: نرم‌افزار «شاد» با همکاری «همراه اول» وظیفه داشت تا بخشی از آموزش باقی‌مانده از سال تحصیلی را به اتمام برساند.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌وپرورش افزود: آموزش مجازی به زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متعددی نیاز دارد. در ایام تابستان زیرساخت‌های شبکه شاد مورد بهینه‌سازی قرار می‌گیرد و حتماً امکانات جدید به این شبکه اضافه می‌شود.

شرفی تأکید کرد: اگر بحران کرونا تا سال تحصیلی جدید به اتمام برسد، آموزش و پروش از شبکه شاد به‌عنوان برنامه کمکی – مکمل – بهره‌برداری می‌کند.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی با یادآوری این‌که اکنون اینترنت مصرفی کاربران در شبکه شاد رایگان است، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه قصد دارد موضوع رایگان بودن اینترنت در شبکه شاد» را در هیات دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کند و این امکان را به‌طور دائمی و رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی وفناوری اطلاعات آموزش‌وپرورش همچنین گفت: دانش‌آموزانی که به شبکه شاد دسترسی ندارند، حتماً به تلویزیون و شبکه‌های صداوسیما دسترسی دارند. آموزش‌های تلویزیونی مکمل خوبی برای آموزش‌های مجازی هستند.

شرفی تأکید کرد: هر دانش‌آموز باید بتواند در دوران کرونا و در فرآیند آموزش مجازی با معلم خودش ارتباط و تعامل آموزشی داشته باشند.

وی بابیان این‌که کتاب‌های درسی امسال به‌طور الکترونیکی منتشر می‌شوند، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا محتواهای متعدد آموزشی در شبکه شاد بارگذاری کنیم و دانش‌آموزان با ورود به این شبکه از مطالب متنوع و مختلف بهره مند شوند

پیام بگذارید