اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

انتقاد از عدم حضور وزارت ارتباطات در تلکام

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با اشاره به عدم حضور وزارت ارتباطات در نمایشگاه ایران تلکام ۱۴۰۰ گفت: انتظار این است که وزارت ارتباطات به عنوان پدر خانواده ICT کشور در این نمایشگاه حضور یابد.

0

به گزارش تماس نیوز از مهر، محمدرضا بیدخام در جمع خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه تلکام با اشاره به برگزاری چهار روزه این نمایشگاه و دستاوردهای آن اظهار داشت: امسال نمایشگاه تلکام با شعار مخابرات، تحول دیجیتال و توسعه پایدار پس از گذشت حدود سه سال وقفه، برگزار شد و گروه شرکت های مخابرات ایران و سایر شرکت های فعال در این حوزه که در مجموع بیش از صد شرکت می شوند، در این نمایشگاه حضور یافتند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ شرکت استارت آپی نیز در این نمایشگاه با همکاری معاونت علمی حضور داشتند، تصریح کرد: به رغم تعداد کم شرکت های حاضر در این نمایشگاه شاهد بهره وری های بالایی در این رویداد بودیم.

مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران امسال متولی برگزاری نمایشگاه تلکام بود، خاطرنشان کرد: ما پیشنهاد دادیم سندیکای صنعت مخابرات نیز در این نمایشگاه شرکت کند. اما متأسفانه این سندیکا حضور نداشت اما شرکت های تابعه آن که حدود ۳۵ شرکت می شدند در تلکام حضور یافته و فعال بودند.

بیدخام اضافه کرد: آمادگی داریم در سنوات آینده از حضور شرکت های بیشتری در نمایشگاه استقبال کنیم. چرا که معتقدیم فضا برای تمامی فعالان عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در تلکام باز است.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران افزود: در این حال توقع داشتیم حاکمیت از این نمایشگاه استقبال کند اما متأسفانه وزارت ارتباطات امسال در این نمایشگاه حضور نداشت و جای تأسف است که وزارت ارتباطات به عنوان پدر خانواده حوزه ICT در این نمایشگاه شرکت نکرد و البته دلیل خاصی نیز برای این عدم استقبال اعلام نشد.

بیدخام با اشاره به اینکه در این چهار روز گروه شرکت های مخابرات ایران در حوزه مشتریان تجاری خانگی و سازمانی، محصولات ویژه ای ارائه دادند، تصریح کرد: در حوزه اتصال فیبر نوری به اماکن، شو روم (پنل) و ورکشاپ های آموزشی برای کاربران برگزار شد. در این حال مخابرات از اپلیکیشن «مخابرات من» رونمایی کرد تا از این پس ارائه خدمات مخابرات از طریق اپلیکیشن برای مشترکان فراهم شود.

وی با اشاره به هماهنگی با معاونت علمی ریاست جمهوری برای حضور استارت آپ های فعال این حوزه در نمایشگاه گفت: برنامه این است که نیازهای زیرساختی این استارت آپ ها را تأمین کند. این کسب و کارهای نوپا، ایده های جدید و نویی را در نمایشگاه ارائه کردند و آمادگی داریم در صورت نیاز زیرساخت های مخابراتی آنها را تأمین کنیم.

بیدخام از امضای دو تفاهم نامه در حمایت از تولید داخل توسط شرکت مخابرات خبر داد و گفت: از آنجایی که مخابرات مصرف کننده مودم های داخلی برای سرویس های اینترنت ADSL, VDSL,FTTH است در این راستا، تفاهم نامه ای منعقد کرد. در همین حال با مجموعه کابل مخابراتی شهید قندی نیز در راستای تأمین زیرساخت های فیبر و کابل برای نیازهای ۵ سال آینده تفاهم نامه همکاری منعقد شد.

منبع خبرگزاری مهر
پیام بگذارید