با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

انتقاد پکن از محدودیت های آمریکا علیه مخابرات این کشور

0 5

پکن روز جمعه از تهدید واشنگتن مبنی بر قطع ارتباط شرکت مخابرات چین از بازار ایالات متحده ، انتقاد کرد و از آمریکا خواست تا از سرکوب غیر منطقی شرکت های چینی دست بکشند.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه در یک نشست خبری اظهار داشت: چین از دولت آمریکا خواسته است كه از قوانین بازار پیروی كند ، از گسترش مفهوم امنیت ملی و سیاسی كردن مسائل اقتصادی دست بكشد.

این اظهارات پس از آن صورت گرفت كه چندین بخش دولت آمریكا از كمسیون ارتباطات فدرال (FCC) خواستند مجوز China Telekom را برای ارائه خدمات بین المللی ارتباطات از راه دور از طریق آمریكا را باطل كند.

ژائو گفت كه چین از دولت آمریكا خواسته است تا زمینه مشارکت و سرمایه گذاری و فعالیت را برای شركت های چینی فراهم كند.

دولت چین همیشه از شركت های این کشور خواسته است تا همکاری های اقتصادی بین المللی را طبق قوانین بازار و براساس قانون و با حفظ مقررات محلی انجام دهند.

شرکت مخابرات چین بلافاصله به درخواست های اظهار نظر پاسخ نداد. واحد آمریکایی این شرکت از سال 2007 مجوز ارائه خدمات در ایالات متحده را در اختیار داشته است.

اقدام علیه China Telecom آخرین اقدام واشنگتن برای محدود کردن شرکت های مخابراتی چینی از ارائه خدمات در ایالات متحده است.

در ماه مه گذشته ، FCC درخواست یکی دیگر از شرکت های دولتی مخابراتی چینی با نام China Mobile را برای ارائه خدمات در ایالات متحده رد کرد.

شرکت هواوی، یکی دیگر از غول های مخابراتی چینی ، همچنین از خرید محصولات فناوری ایالات متحده از ماه مه گذشته محدود شده است.

مجموعه ای از وزارتخانه های ایالات متحده تلاش کرده اند هواوی را از فروش تجهیزات مخابراتی 5G به اپراتورهای مخابراتی آمریکایی و تلفن های هوشمند به مصرف کنندگان آمریکایی منع کند.

بای مینگ ، یک پژوهشگر ارشد آکادمی چین و تجارت بین المللی و همکاری های اقتصادی ، گفت: دولت ایالات متحده از مفهوم امنیت ملی برای مهار ظهور شرکت های مخابراتی چینی سوء استفاده کرده است.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه