اندروید ۱۲ و یک ویژگی جدید

by ناصر. ش
۰ comment
اندروید 12

به گزارش تماس نیوز، گوگل در نسخه بعدی سیستم عامل اندروید خود (اندروید ۱۲) قابلیتی را بازمی گرداند که  قبلا به طور فعال آزمایش شده است و باید در اندروید ۱۱ ظاهر می شد. توسعه دهندگان گوگل این ویژگی را “کلمبوس” می نامند.

این نامگذاری توانایی انجام تعدادی از اقدامات را با دو بار ضربه زدن به پشت تلفن هوشمند انجام می دهد – تقریباً به همان روشی که  با ضربه زدن روی صفحه، دستگاه را بیدار می کند. به طور پیش فرض ، قرار بود با دو ضربه زدن به پشت ، دستیار Google راه اندازی شود. اما می توانیم این عمل را تقریباً به هر اقدام دیگری اختصاص دهیم: زنگ هشدار را خاموش کنید ، دوربین را روشن کنید ، پخش ویدیو را متوقف کنید ، صدا را روی یک تماس ورودی بی صدا کنید ، و غیره.

در اندروید ۱۲ ، کلمبوس فقط برخی اقدامات را انجام می دهد ، با استفاده از این ویژگی می توانید دوباره با دستیار Google ارتباط بگیرید ، از صفحه عکس بگیرید ، مکث کنید و پخش فیلم را از سر بگیرید ، اعلان ها و یا منوی برنامه های پس زمینه را باز کنید.

برای جلوگیری از اینکه ضربه های تصادفی یا اقدامات دیگر به عنوان یک ضربه دوتایی تعبیر شوند ، کاربر ابتدا باید این “حرکت” را ثبت کند. همچنین ، در تنظیمات Android ، کلمبوس را می توان به طور کامل خاموش کرد.

banner

گوگل در حال آماده سازی نوآوری های جالبی برای اندروید ۱۲ است. علاوه بر روش ساده انتقال رمزهای عبور Wi-Fi ، حالت شبکه محدود و حالت خواب مرموز ، برخی از توسعه دهندگان ویژگی جدیدی را کشف کرده اند که صاحبان گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ را به وجد می آورد.

ما در حال صحبت کردن در مورد یک حالت چند وظیفه ای تقسیم صفحه ای هستیم که دوباره طراحی شده است. در این حالت می توانید دو برنامه را همزمان نمایش دهید و به طور همزمان از آنها استفاده کنید. این امر خصوصاً در تلفنهای هوشمند با نمایشگرهای بزرگ بسیار مفید است.

برای استفاده همزمان از چند برنامه اکنون باید یکی از آنها را باز کنید ، سپس با استفاده از نمای برنامه های اخیر ، حالت تقسیم صفحه را برای این برنامه فعال کنید و برنامه دوم را انتخاب کنید. این راه حل اغلب چندان راحت نبوده و سازندگانی مانند سامسونگ ، ال جی و مایکروسافت راه حل های خود را ارائه می دادند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi