اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

انگلستان در حال تولید موشک هایی است که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند

0

وزارت دفاع انگلیس در حال سرمایه گذاری 3.5 میلیون پوند (4.8 میلیون دلار آمریکا) در آزمایشگاه فناوری علوم دفاعی (Dstl) برای برنامه همکاری فناوری سلاح های ضربتی (CSWTD) برای توسعه سیستم های جدید است که به موشک های پرواز اجازه می دهد تا با آنها ارتباط برقرار کنند.

در دهه 1960 ، اولین سلاح های هدایت شونده با لیزر “بمب های هوشمند” نامیده می شد. این سلاح ها می توانند به سادگی توسط اپراتور  به سمت هدف هدایت شوند ، اما پنج دهه بعد ما شاهد نسل جدیدی از سلاح ها هستیم.

مشکل این است که برای موثر بودن این نوع سلاح ها ، آنها باید بیشتر به صورت تیمی عمل کنند. نسل فعلی موشک ها می توانند با مرکز کنترل خود ارتباط یرقرار کنند، اما نه با یکدیگر. این یک اشکال قابل توجه در مورد سلاحهایی است که قادر به سازگاری با وضعیت خود هستند و نیاز به اطلاع از موشکهای دیگر و وضعیت آنها دارند.

برای رفع این مشکل ، CSWTD به توسعه سخت افزار و نرم افزار جدیدی که باعث همکاری بیشتر موشک ها مبررسی نحوه بکارگیری آنها در سناریوهای واقعی خواهد کرد. برنامه جدید بخشی از بودجه تحقیق و توسعه 6 میلیارد پوندی  (بیشتر از 8 میلیارد دلار آمریکا) توسط وزارت دفاع انگلستان است.
این پروژه دو ساله در آوریل 2021 آغاز شد و فناوری جدید می تواند ظرف پنج سال در یک شبکه یکپارچه موشکی ادغام شود.

یک دانشمند Dstl با نام چارلی می گوید: “در حال حاضر موشک ها می توانند با سکوی پرتاب ارتباط برقرار کنند اما نه با یکدیگر.” “هدف این برنامه بررسی چگونگی دستیابی به ارتباطات بین موشکی و رفتارهای همکاری برای حل چالش های نظامی انگلستان است”

پیام بگذارید