انیشتین دیجیتالی با طرفدارانش چت می‌کند

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
انیشتین

به گزارش روزنامه دیلی میل، انیشتین دیجیتالی به منظور «قرار دادن چهره ای دوستانه و شناخته شده» در فناوری انسان دیجیتالی ایجاد شده است؛ فناوری انسان دیجیتالی چهره ای بین ماشین و انسان است.

این نسخه دیجیتالی کاملاً با لهجه آلمانی و با لحنی نرم و دوستانه صحبت می کند و با همان شوخ طبعی خشکی که گفته می شود انیشتین واقعی دارد ، برنامه ریزی شده است.

انیشتین به دلیل فعالیت در حوزه فیزیک به ویژه تئوری نسبیت که درک از زمان فضا ، گرانش و جهان را تغییر داد ، شهرت دارد.

این نوآوری توسط یک شرکت مستقر در نیوزلند و آستین به نام UneeQ که تخصص آن در ساخت «انسان های دیجیتالی» است ابداع شده است. این ربات دیجیتالی همزمان با صدمین سالگرد جایزه نوبل فیزیک  عرضه شده است.

banner

انیشتین دیجیتالی در واقع تحول بعدی در تعامل میان انسان با ماشین محسوب می شود. افراد می توانند از انیشتین دیجتالی سوال بپرسند، تحت آزمون های وی قرار گیرند و یا از زندگی وی بیاموزند.

این دانشمند مجهز به هوش مصنوعی می تواند دانش فرد را در مورد موضوعات مختلف از طریق مسابقه روزانه خود آزمایش کند و یا افراد می توانند با وی در مورد کار و تحقیق زندگی خود ،گفتگوی شخصی داشته باشند.

اینشتین دیجیتالی در پاسخ به این سوال که آیا سفر در زمان روزی امکان پذیر است ، می گوید: از لحاظ تئوری ، بله. روزی خواهیم فهمید که سفر در زمان چگونه انجام می شود. با این حال ، این سفر به یک ماشین زمان به اندازه خورشید نیاز دارد ، بنابراین فکر نمی کنم به این زودی ها میسر شود.

شرکت Uneeq در بیانیه ای اعلام کرد: این فناوری علاوه بر اینکه سرگرم کننده است همچنین به منظور ایجاد یک «چهره و شخصیتی دوستانه برای بیشتر افرادی که از ادامه انزوا و تنهایی در طول یک سال گذشته رنج می برند» طراحی شده است.

«دنی تومست» ، مدیرعامل UneeQ ، گفت: سلامت روان و مصاحبت از مشکلات دیرینه جامعه امروز است که کووید-۱۹ آنها را بشدت تشدید کرده است.  انیشتین دیجیتالی از جمله انسان های دیجیتالی است که می توانند به طبیعی ترین روش با مردم ارتباط برقرار کنند بطوریکه با استفاده از مکالمه ، عبارات انسانی و پاسخ های احساسی به بهترین وجه تعاملات روزمره را برقرار می کند که امیدواریم تغییری در زندگی افراد ایجاد کند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi