اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اولین جایزه توسعه شبکه تورینگ برای تحقیق در زمینه هوش مصنوعی

محققان دانشگاه ناتینگهام اولین جایزه توسعه شبکه تورینگ را دریافت کردند تا بر روی دسترسی به هوش مصنوعی و ایجاد اعتماد در استفاده از آن تمرکز کنند.

0

دانشگاه ناتینگهام یکی از 24 دانشگاهی است که این جایزه جدید را دریافت کرده است و پس از نشان دادن برتری تحقیقاتی و سابقه ترجمه در علم داده و هوش مصنوعی برگزیده شد. اکنون کار دانشگاه از طریق مشارکت فعال با شبکه پر رونق مؤسسه به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

پرامیندا کالب سولی، پروفسور هوش تجسم یافته، پروژه را در دانشگاه ناتینگهام رهبری خواهد کرد و با یک گروه هماهنگی و مشاوره (CaG)* از متخصصان هوش مصنوعی در حوزه های کاربردی مختلف از سراسر دانشگاه همکاری می کند. با استفاده از شبکه برای ارتباط بیشتر و گسترش تحقیقات خود و توسعه و ارائه طیف وسیعی از فعالیت‌های تجاری و جامعه محور، از حوزه‌های برتر خود استفاده خواهند کرد.

پرامیندا گفت: «دانش و تخصص بسیار زیادی در زمینه هوش مصنوعی و علم داده در دانشگاه ناتینگهام وجود دارد، بنابراین دریافت این جایزه که چارچوبی منحصر به فرد برای به اشتراک گذاشتن و همکاری با دانشگاه‌های دیگر در سراسر کشور فراهم می‌کند، واقعاً هیجان‌انگیز است. تمرکز شبکه ما Accessible [email protected] است و هدف فعالیت‌های ما ایجاد اعتماد عمومی از طریق ارتقای شفافیت تصمیم‌گیری هوش مصنوعی است. ما مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را برای تعامل فعال طراحی کرده‌ایم و هدف آن توانمندسازی افراد برای اطمینان در دسترسی، درک و بهره‌برداری از داده‌ها است.»

دانشگاه ناتینگهام خانه تحقیقات پایه و کاربردی در سطح جهانی در زمینه هوش مصنوعی است و این شبکه فرصتی را برای ایجاد ابتکارات دیگر دانشگاه مانند دیجیتال ناتینگهام فراهم می‌کند که به تبادل دانش بیشتر کمک می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که هوش مصنوعی از مزایای طیف گسترده‌ای برخوردار است.

به عنوان مؤسسه ملی علوم داده و هوش مصنوعی، مؤسسه تورینگ در حال حاضر دارای یک شبکه تثبیت شده از شرکای دانشگاهی است. با این حال، این جوایز مؤسسه را قادر می سازد تا دامنه خود را گسترش دهد. به گروه دانشگاه های موفق تا سقف 25000 پوند برای ارائه پروژه های خود تعلق می گیرد.

پروفسور گلدن، که در حال حاضر رئیس شورای تحقیقات مهندسی و علوم فیزیکی (EPSRC) است، گفت: “جوایز نشان دهنده تقاضا در طیف وسیعی از بخش ها برای همکاری با موسسه است. علم داده و هوش مصنوعی ثابت نمی‌مانند، بنابراین ما مشتاقانه منتظر همکاری با این شبکه از دانشگاه‌ها هستیم.

پیام بگذارید