اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اولین رایانه کوانتومی «خرده فروشی» IBM در کلینیک کلیولند نصب خواهد شد.

0 8

رایانش کوانتومی به عنوان ابزاری انقلابی برای مراقبت های بهداشتی قرار گرفته است که می تواند به همه موارد از آزمایشات بالینی گرفته تا ثبت بیماری و سوابق الکترونیکی سلامت کمک کند. اکنون بیش از هر زمان دیگری ، با پاندمی کوید 19، به راحتی می توان مزایای فن آوری جدید را برای متخصصان پزشکی مشاهده کرد. برای بهره بردن از برخی از این مزایا ، کلینیک Cleveland با IBM در یک “Discovery Accelerator” همکاری می کند که شاهد استفاده از ابزارهای محاسبات کوانتومی همراه با فناوری های هوش مصنوعی و مشتمل بر ابر است.

به عنوان بخشی از همکاری 10 ساله ، مرکز پزشکی غیر انتفاعی با داشتن یک کامپیوتر کوانتومی IBM به عنوان اولین شرکت بخش خصوصی در جهان تبدیل خواهد شد که مجهز به رایانه کوانتومی است. این سیستم اولین دستگاه در نوع خود است که توسط این شرکت ساخته شده و بخش خصوصی دیگر فروخته شده است. در آینده ، کلینیک کلیولند همچنین یک سیستم کوانتومی نسل آینده IBM 1000+ qubit IBM را برای نصب در یک مرکز داده در شهر خود خریداری خواهد کرد.

محققان قصد دارند با استفاده از ابزارهای پیشرفته و جدید خود ، اطلاعاتی را در اختیار همه قرار دهند که می تواند در پیشرفت در ژنومیک ، رونوشت برداری تک سلولی ، سلامت جمعیت ، کاربردهای بالینی و کشف مواد شیمیایی و دارویی کمک کند.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/fASi5
پیام بگذارید