اولین عکسهای شگفت انگیز مریخ نورد استقامت (Perseverance)

by ناصر. ش
۰ comment

کمتر از یک روز پس از فرود موفقیت آمیز مریخ نورد Mars 2020 Perseverance در سطح مریخ ، مهندسان و دانشمندان آزمایشگاه پیشرانش جت آژانس فضایی ناسا در جنوب کالیفرنیا سخت کار می کردند و منتظر انتقال بعدی از Perseverance بودند. با ورود تدریجی داده ها ، توسط چند فضاپیما که به دور سیاره سرخ می چرخیدند ، تیم استقامت با دیدن گزارشات سلامت مریخ نورد ، که نشان می داد همه چیز مطابق انتظار پیش رفته است ، آسوده خاطر شدند.

 

هیجان زمانی اوج گرفت که یک تصویر با وضوح بالا هنگام فرود مریخ نورد توسط دوربین های آن گرفته شد به زمین رسید.این در حالی که مریخ نورد قبلی ناسا به نام کنجکاوی یک فیلم استاپ موشن از فرود خود را به زمین فرستاده بود ، اما دوربین های Perseverance  فیلم کامل  فرود را آن را ضبط کرده اند و این عکس ثابت جدید از آن فیلم گرفته شده است ، که هنوز هم در حال آتپلود به زمین برای پردازش است.

این تصویر توسط دوربین های HiRISE پشتکار در حین فرود مریخ نورد به مریخ آن را گرفته است: مرحله فرودرا می توان مریخ نورد NASA’s Perseverance در حال سقوط کامل از جو مریخ دانست که چتر آن در قسمت عقب دیده می شود، این تصویر در ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۱ توسط دوربین HiRISE در داخل مدارگرد شناسایی مریخ گرفته شده است.

برخلاف مریخ نورد های گذشته ، اکثر دوربین های Perseverance تصاویر را به صورت رنگی ضبط می کنند. پس از فرود ، دو دوربین Hazard Cameras (هازکام) از جلو و عقب مریخ نورد، مناظر را ثبت کردند و یکی از چرخ های آن را در خاک مریخ نشان دادند.

banner

 

در روزهای آینده ، مهندسان اطلاعات سیستم مریخ نورد را به دقت مورد بررسی قرار می دهند، نرم افزار آن را به روز می کنند و ابزارهای مختلف آن را آزمایش می کنند. در هفته های بعدی ، Perseverance بازوی رباتیک خود را آزمایش می کند و اولین رانندگی کوتاه خود را انجام می دهد. حداقل یک یا دو ماه طول می کشد تا Perseverance موقعیت مناسبی را برای رها و پرواز  کردن Ingenuity ، مینی هلی کوپتر متصل به مریخ نورد پیدا کند و شاید زمان زیادی لازم باشد تا ماموریت علمی خود را آغاز  کند و اولین نمونه سنگ و رسوبات مریخ را جمع آوری کند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi