اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اولین عکس صنعت فضایی چین از سیاره سرخ

0

 طبق اعلام اداره ملی فضایی چین ، کاوشگر تیانوان 1 مریخ چین چهارمین اصلاح مداری خود را عصر جمعه انجام داد ،تا خود را برای ورود به مدار حدود 10 فوریه آماده کند.

سازمان ملی فضایی در بیانیه مختصری گفت: کاوشگر رباتیک در ساعت 8 بعد از ظهر یکی از موتورهای خود را مشتعل کرد تا تصحیح مداری را انجام دهد و اطمینان حاصل کند که در مسیر درست به سمت میدان گرانشی مریخ پرواز می کند.

اولین عکس صنعت فضایی چین

تیانوان 1 در طی سفر خود به این سیاره 197 روز و بیش از 465 میلیون کیلومتر پرواز کرده است. اکنون از زمین 184 میلیون کیلومتر و از مریخ 1.1 میلیون کیلومتر فاصله دارد.

سازمان ملی فضایی همچنین یک تصویر سیاه و سفید از مریخ را که توسط تیانوان 1 در زمانی که کاوشگر حدود 2/2 میلیون کیلومتر از سیاره سرخ فاصله داشت ، منتشر کرد ، اولین عکس از صنایع فضای چین.

تیانوان 1 ، اولین مأموریت مستقل مریخ در این کشور ، توسط موشک سنگین  5 تنی،  در 23 ژوئیه از مرکز پرتاب فضایی ونچانگ در استان هاینان آغاز شد و برنامه اکتشافات سیاره ای این کشور را رقم زد.

این فضاپیما قبلاً چهار اصلاح میان دوره ای و یک مانور مداری در فضا انجام داده است.

 انتظار می رود این فضاپیما روز چهارشنبه ۱۰ فوریه وارد مدار مریخ شود. این فضاپیمای پنج تنی موتورهای خود را روشن خواهد کرد تا سرعت فضاپیما به اندازه کافی کاهش پیدا کند و توسط جاذبه مریخ به سمت پایین کشیده شود.

پیام بگذارید