اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اولین مین فریم شرکت IBM معرفی شد.

0

مین‌فریم‌ها در سال 2022 به اندازه دهه 1960 مهم هستند. آی‌بی‌ام z16 جدید با شتاب‌دهنده هوش مصنوعی Telum روی تراشه خود، آماده تحلیل تراکنش‌های بلادرنگ در مقیاس های بزرگ است.چنین رایانه‌ای برای بارهای کاری سنگین و مهم مثل مراقبت‌های بهداشتی و تراکنش‌های مالی، بسیار مناسب باشد.

این شتاب‌دهنده هوش مصنوعی قرن بیست و یکمی بر روی پردازنده اصلی Telum ساخته شده است. این تراشه جدید 5.2 گیگاهرتزی با پردازنده دوگانه و 16 هسته آن، می تواند روزانه 300 میلیارد استنتاج یادگیری عمیق را با تأخیر یک میلی ثانیه انجام دهد.IBM-zآنتونی ساپوریتو، یکی از کارکنان فنی ارشد توسعه سخت‌افزار IBM Z، می‌گوید: یکی از نوآوری‌های کلیدی طراحی Telum این است که ما شتاب‌دهنده‌ی هوش مصنوعی را روی تراشه‌ی اصلی ساخته‌ایم و همه‌ی هسته‌ها را به‌طور مستقیم به‌ یکدیگر متصل کرده‌ایم که نتیجه‌ی آن ایجاد یک اکوسیستم در تراشه است. یادگیری عمیق در همه‌ی تراکنش‌ها ازطریق طراحی سخت‌افزار، سیستم‌عامل و نرم‌فزارها ارائه شده است.

به گفته پاتریک مورهد، تحلیلگر ارشد Moor Insights & Strategy، “شتاب دهنده هوش مصنوعی یک تغییر دهنده بازی است. z16 با z/OS در مقایسه با سرور ابری x86 با شبکه متوسط ​​60 میلی ثانیه، زمان پاسخ 20 برابری با 19 برابر توان عملیاتی بالاتر در هنگام استنتاج دارد.”

مدل جدید z16 همچنین شامل یک سیستم به اصطلاح کوانتومی ایمن برای محافظت از سازمان ها در برابر تهدیدات آینده نزدیک است که ممکن است فایل های رمزگذاری شده امروزی را رمزگشایی کند. این کار با پشتیبانی z16 از آداپتور Crypto Express8S انجام می شود. این پردازنده که حول یک پردازنده رمزنگاری CCA و یک همپردازنده رمزنگاری PKCS #11 ساخته شده است، به کاربران امکان می دهد تا رمزنگاری ایمن کوانتومی را توسعه دهند. همچنین با رمزنگاری کلاسیک نیز کار می کند. اگر می‌خواهید داده‌ها و تراکنش‌های شما هم امروز و هم فردا امن باشد، این سزاوار توجه شماست.
امروزه حتی اگر هیچ کاری با هوش مصنوعی انجام نمی‌دهید و از رمزگشایی‌های سیستم‌های رمزنگاری محاسبات کوانتومی ترسی ندارید، Z16 جدید همچنان یک دستگاه عالی برای کار با خدمات ابری هیبریدی است. سوابق این مین فریم خود گویای قابلیت‌های آن است. به‌عنوان مثال براساس یک مطالعه‌ی اخیر که توسط Celent و به‌سفارش IBM با عنوان «عملیات‌سازی پیش‌گیری از تقلب در IBM Z» انجام شده است، IBM zSystems حدود ۷۰ درصد از تراکنش‌های جهانی را براساس ارزش انجام می‌دهد

ریک لوئیز، معاون ارشد IBM Systems گفت: IBM، استاندارد طلایی برای پردازش تراکنش‌های بسیار ایمن است. اکنون مشتریان ما می‌توانند با نوآوری‌های IBM z16 در جایی‌ که داده‌های حیاتی مأموریت آن‌ها نگه‌داری می‌شود، سرعت تصمیم‌گیری را با استنباط افزایش دهند.

به طور خاص، IBM معتقد است که مشتریان مالی آن باید به تغییر مدل جدید خود برای مقابله با تقلب فکر کنند. بر اساس مطالعه جدید IBM و Morning Consult “گزارش تاثیر تقلب مالی جهانی 2022 IBM”، کلاهبرداری با کارت اعتباری رایج ترین نوع کلاهبرداری است. و مردم معتقدند که بانک ها و شبکه های پرداخت باید بیشترین مسئولیت را برای جلوگیری از کلاهبرداری داشته باشند. اما با اجرای مدل‌های یادگیری عمیق در مقیاس در زمان واقعی، مدل‌های کشف تقلب می‌توانند در تشخیص تقلب حتی در معاملات با حجم بالا بسیار کارآمدتر باشند.

علاوه‌براین می‌توان از فناوری ضدتقلب برای خنثی کردن تقلب‌ مالیاتی و سرقت‌های سازمان‌یافته‌ی خرده‌فروشی ها استفاده کرد. این فناوری همچنین به مدیریت بهتر پرداخت‌های بلادرنگ و ارزهای دیجیتال کمک شایانی می‌کند.

پیام بگذارید