اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اولین نسخه نمایشی فناوری Wi-Fi 7 سرعت های نسل بعدی را نشان می دهد

با اینکه Wi-Fi 6 به تازگی در حال بهره برداری است، اما مطمئناً فناوری همیشه رو به جلو است و Wi-Fi 7 در حال حاضر در افق آینده این تکنولوژی است و شرکت MediaTek اکنون اولین نمایش زنده فناوری نسل بعدی را اعلام کرده است که باید بسیار سریعتر از آنچه ما به آن عادت کرده ایم باشد.

0

دستگاه‌های Wi-Fi 6 که در سال 2021 وارد بازار شدند با اقبال مصرف‌کنندگان  روبرو بودند. اما مطمئناً این رضایت زودگذر خواهد بود، و با در نظر گرفتن آن، شرکت‌های اتحادیه Wi-Fi در حال حاضر روی فناوری جدیدی کار می‌کنند که بتواند فعالیت‌های فشرده‌تر داده را انجام دهد.

Wi-Fi 7 یا همانطور که در محافل فنی بیشتر با استاندارد IEEE 802.11be  شناخته می شود Wi-Fi Alliance می گوید که این سیستم جدید باید حداکثر توان خروجی حداقل 30 گیگابیت در ثانیه را داشته باشد که یک گام بزرگ از حداکثر 9.6 گیگابیت بر ثانیه Wi-Fi 6 است. گفته می‌شود، این ارقام عمدتاً روی کاغذ هستند، بنابراین انتظار نداشته باشید که کل فصل‌های سریال های تلویزیون را در چند ثانیه دانلود کنید – گفته می‌شود افزایش سرعت در دنیای واقعی حدود 2.4 برابر سریع‌تر است.

در حالی که Wi-Fi Alliance هنوز در حال بررسی جزئیات استاندارد جدید است، یکی از شرکت‌های عضو آن، MediaTek، می‌گوید که قبلاً یک نسخه آزمایشی فناوری Wi-Fi 7 را به مشتریان کلیدی و همکاران صنعتی خود نشان داده است.
مدیاتک می‌گوید که سیستم نمایشی مبتنی بر پلتفرم Filogic خود، می‌تواند حداکثر سرعت ذکر شده در استاندارد را به دست آورد. بخشی از این نسخه نمایشی شامل نمایش فناوری عملیات چند پیوندی (MLO) بود که همزمان چندین کانال را در باندهای فرکانسی مختلف پخش می کند. این نشان داد که سیستم قادر است حتی با تداخل یا ازدحام، سرعت ثابتی را حفظ کند.

Wi-Fi 7 همچنین دارای کانال هایی با پهنای باند 320 مگاهرتز خواهد بود که به شما امکان می دهد داده های بیشتری را به طور همزمان حتی با همان تعداد آنتن منتقل کنید. این، به‌علاوه MLO و چند ترفند فنی دیگر، به Wi-Fi 7 کمک می‌کند تا از انتقال داده‌های انبوهی که مصرف‌کنندگان به‌طور فزاینده‌ای به آن وارد می‌کنند، مدیریت کند، مانند بازی‌ها، پخش ویدیوی 4K و در نهایت 8K.

مدیاتک انتظار دارد که محصولاتی که از Wi-Fi 7 استفاده می کنند در اوایل سال آینده وارد بازار شوند، اما با توجه به اینکه اتحادیه Wi-Fi تا اوایل سال 2024 قصد نهایی کردن استاندارد جدید را ندارد، این یک تخمین کاملاً خوش بینانه به نظر می رسد. سازگاری با Wi-Fi 7 احتمالاً زودتر از موعد وارد می‌شود، اما آنهایی که گواهینامه رسمی را دریافت می‌کنند، هنوز چندین سال دیگر فاصله دارند.

پیام بگذارید