اولین واکسن کروناویروس ،آماده برای آزمایش بر روی انسان

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

اقدامات مهاری در سراسر جهان برای محدود کردن شیوع کرونا ویروس انجام می شود ، اما فقط یک واکسن می تواند مانع از بیمار شدن انسان ها از این ویروس شود.

به گزارش تماس نیوز و به نقل از فاکس نیوز، تقریباً ۳۵ شرکت و موسسه دانشگاهی در تلاش برای ساخت واکسن COVID-19  هستند و حداقل چهار مورد آن را روی حیوانات آزمایش کرده اند. Moderna ، یک شرکت زیست فناوری در ماساچوست ، در حال حاضر اولین گروهی از این نوع واکسن را به موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا ارسال کرده است.

یک مقام دولتی گفته است که در این واکسن در ماه آوریل برای آزمایشات انسانی آماده شده است ، اما اولین بیمار روز دوشنبه یک دوز تجربی دریافت می کند.
این آزمایش در مؤسسه تحقیقات بهداشتیKaiser Permanente واشنگتن در سیاتل برگزار می شود.این آزمایش از واکسن mRNA-1273 Moderna بر روی ۴۵ داوطلب جوان و سالم انجام خواهد شد .

این مقام دولتی افزود: “بر خلاف یک واکسن طبیعی ، واکسن های RNA با معرفی یک دنباله mRNA کار می کند که برای آنتی ژن اختصاصی بیماری کد گذاری شده است ، و یک بار در بدن تولید می شود ، آنتی ژن توسط سیستم ایمنی بدن شناخته می شود.

banner

هدف از این تجربه انسانی این است که قبل از شروع محققان به آزمایش های بزرگتر ، واکسن ها عوارض جانبی نگران کننده ای از خود نشان ندهند.

دانشمندان در چین با سرعت در رسیدن به این قسمت از روند توانستند توالی ژنوم ویروس را کشف کنند و آن را به نام SARS-CoV-2 در اوایل ژانویه به اشتراک گذاشتند. این مرحله به محققان اجازه داده است تا ویروس را رشد داده و نحوه تأثیر آن بر بدن را بررسی کنند.

به گفته گاردین ، ​​این دانش همچنین به این امر کمک کرده است که آنفولانزا به طور کلی بزرگترین خطر بیماری همه گیر محسوب می شود. دانشمندان در سالهای گذشته بر روی ویروس های بیماری زا “نمونه اولیه” پیروی از همه گیری های SARS و MERS کار کرده اند.

آزمایشات بالینی یک روند طولانی است که یک سال طول می کشد تا از سالم بودن تاثیر آن بر روی ویروس اطمینان حاصل شود. بیمارانی که در طول آزمایشات با این واکسن مورد آزمایش قرار می گیرند ، حدود یک سال از نزدیک مورد بررسی قرار می گیرند. پس از آن ، توزیع ویروس در جمعیت های لازم زمان زیادی را می طلبد.

جاناتان کوئیک، متخصص بهداشت جهانی ، به Guardian گفت: “دریافت واکسنی که در انسان ایمن و مؤثر باشد ، به بهترین وجه در حدود یک سوم از آنچه برای برنامه ایمن سازی جهانی لازم است ، انجام می گیرد.” زیست شناسی ویروس و فناوری واکسنها عوامل محدود کننده ای هستند.  ، اما سیاست و اقتصاد به مراتب بیشتر مانع ایمن سازی است. ”

در حالی که ترامپ قول داده است که این واکسن زمان انتخابات در ماه نوامبر آماده خواهد شد اما سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است که این واکسن در ۱۸ ماه آینده قابل بهره برداری خواهد شد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi