با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

اپل و گوگل در حال ساخت فناوری ردیابی coronavirus در iOS و Android هستند

0 5

دو تا از بزرگترین بازیگران صنعت فناوری علیه کورونا ویروس متحد شده اند و در حال ارائه مجموعه جدیدی از ابزارها برای سیستم های IOS و اندروید سراسر جهان هستند.

این فناوری جدید ، روز جمعه توسط اپل و گوگل ارائه شده است ، به فناوری رادیوی بی سیم بلوتوث متکی است تا تلفن ها را در ارتباط با یکدیگر قرار دهند و در نهایت به کاربران درباره افرادی که  مبتلا به کرونا ویروس هستند به آنها هشدار بدهد.

اپل و گوگل قصد دارند در ابتدای ماه می این ابزارها را ابتدا برای مقامات بهداشت عمومی ارائه دهند و سپس در ماه های آینده ، مستقیماً در نرم افزار IOS و Android بصورت اپدیت منتشر کنند.

این شرکت ها در یک بیانیه مشترک گفتند: “از طریق همکاری نزدیک با توسعه دهندگان ، دولت ها و ارائه دهندگان بهداشت عمومی ، ما از قدرت فناوری برای کمک به کشورها در سراسر جهان استفاده خواهیم کرد تا انتشار COVID 19 را کندتر کرده و بازگشت زندگی روزمره را تسریع کند.”

ساندار پیچای ، مدیر عامل گوگل روز جمعه این طرح را در توییتر اعلام کرد و گفت این دو شرکت “متعهد به همکاری مشترک در این تلاش هستند”. تیم کوک ، مدیر عامل اپل در توییت خود اضافه کرد که در ابتکار عمل جدید “به شفافیت و رضایت احترام می گذارد”.

از زمان وقوع بیماری کوید 19 ، شرکت های بزرگ فناوری ،به دنبال ابتکارات جدیدی برای مبارزه با آن هستند .ماه گذشته گوگل نیز اعلام كرد كه برای كمك به مشاغل كوچك، بیش از 800 میلیون دلار کمک می کند. از طرفی این دو غول فناوری تولید و توزیع تجهیزات محافظتی را برای کارمندان مراقبت های بهداشتی آغاز کرده اند.

این شرکت ها گفتند: “همه ما در اپل و گوگل معتقدیم که هیچ وقت لحظه مهم دیگری برای همکاری با یکدیگر برای حل یکی از مهمترین مشکلات جهان وجود نداشته است.”
فناوری اپل و گوگل به معنای پشتیبانی از ردیابی مخاطب است ، که از لحاظ تاریخی روشی دستی بوده است که در آن کارکنان مراقبت های بهداشتی با دردسرهای زیادی از طریق تاریخچه یک بیمار ، درمی یابند که چه کسی در نزدیکی آنها بوده و ممکن است در معرض عفونت باشد. این برنامه ها به طور بالقوه می توانند روند کار را سرعت بخشند. افرادی که به دلیل داشتن coronavirus  و از طریق برنامه توسط تلفن خود مشخص شده اند ، می توانند از طریق بی سیم هشدارهایی را به هر کسی که با آنها در تماس هستند انتقال دهند ، و این منجر به ایجاد اقدامات احتیاطی یا خود قرنطینه ای برای جلوگیری از گسترش بیشتر می شود.

همزمان یک پروژه مرتبط ، در MIT به نام Private Automated Contact Tracing یا PACT است که از رویکردی مشابه اپل و گوگل استفاده می کند. با این کار ، افراد آلوده با تأیید مراقبت های بهداشتی می توانند شناسه دیجیتالی پخش تلفن خود را بارگذاری کنند ، و دیگران می توانند این بانک اطلاعاتی را بررسی کنند تا ببینند با هر یک از شناسه هایی که در تلفن هایشان وارد شده، وجود دارد یا خیر. سایر برنامه های تماس با ردیابی ، از جمله دیده بان COVID و ردیابی مجاورت حفظ حریم خصوصی پان اروپا ، همچنین برای مقابله با این بیماری توسعه یافته اند.

در حال حاضر ، دولت های ایالتی و محلی به نظر می رسد در حال بسط دادن این ایده ها هستند. اما نگرانی های احتمالی مربوط به حریم خصوصی وجود دارد.

در میان آنها ، اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در گزارشی در اوایل این هفته هشدار داد که برنامه های ردیابی مخاطب به ویژه اگر داده ها به درستی محافظت نشوند می تواند به افزایش نظارت دولت منجر شود ، . این سازمان همچنین خاطرنشان کرده است که سیگنال های GPS و بلوتوث گاهی اوقات می توانند نادرست یا غیرقابل اعتماد باشند ، و بیشتر باعث سوء استفاده از این برنامه ها می شوند.

ران ریوست، رهبر PACT و کارشناس رمزنگاری برای کمک به اختراع فن آوری رمزنگاری پیشگام و پرکاربرد RSA ، گفت: تیم PACT با برخی از چالش ها ، از شروع گرفتن تلفن های اندرویدی و اپل برای برقراری ارتباط مطمئن ، خبر دارد. اندازه گیری دامنه با بلوتوث دشوار است و نتایج بسته به نوع جهت یابی تلفن ، خواه در تماس با تلفن شخصی باشد یا در داخل کیف پول ،متفاوت است.

در نهایت برای اینکه بگوییم آیا فناوری اپل و گوگل قابل اطمینان است ، باید صبر کنیم تا دو شرکت شروع به انتشار عمومی آن کنند ، اما گروه حفظ حریم خصوصی آنلاین ، بنیاد الکترونیکی Frontier خاطرنشان کرد که هر دو شرکت رضایت مردم و محافظت از داده ها را به عنوان بخشی از پروژه برجسته خواهند کرد.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه