اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

ایلان ماسک در تلاش تصاحب توییتر!

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در حال ارائه “بهترین و آخرین” پیشنهاد خود برای خرید %100 توییتر است که روز پنجشنبه در SEC ثبت شده است. او 54.20 دلار به ازای هر سهم به صورت نقدی ارائه می دهد.

0

بر اساس گزارش بلومبرگ، ثروت ماسک در حدود 260 میلیارد دلار است. ارزش بازار توییتر حدود 37 میلیارد دلار است. بر اساس گزارش CNBC، پیشنهاد ماسک، توییتر را حدود 43 میلیارد دلار ارزیابی می کند.

ماسک پیشنهاد می‌کند که «تمام سهام عادی ناشر را که متعلق به شخص گزارش‌دهنده نیست، به‌خاطر تمام هزینه‌های نقدی که ارزش سهام مشترک را 54.20 دلار برای هر سهم ارزیابی می‌کند، خریداری کند». این پیشنهاد در 13 آوریل در نامه ای به توییتر ارائه شد. ماسک می‌گوید توییتر باید خصوصی شود تا تغییراتی که باید انجام شود، انجام شود.
ماسک در نامه‌ای به برت تیلور، رئیس توییتر، گفت: «من در توییتر سرمایه‌گذاری کردم زیرا به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به بستری برای آزادی بیان در سراسر جهان اعتقاد دارم و معتقدم آزادی بیان یک ضرورت اجتماعی برای یک دموکراسی کارآمد است». توییتر پتانسیل فوق العاده ای دارد. من آن را فراخ تر می کنم .»

ماسک می گوید: اگر پیشنهاد او پذیرفته نشود، باید در موقعیت خود به عنوان سهامدار تجدید نظر کنم.

توییتر با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی این پیشنهاد را تایید کرد و گفت: «هیئت مدیره توییتر این پیشنهاد را به دقت بررسی خواهد کرد تا مسیر اقدامی را که معتقد است به نفع شرکت و همه سهامداران توییتر است، تعیین کند.»

سهام توییتر قبل از انتشار اخبار بیش از 13 درصد افزایش یافته است. سهام تسلا به دلیل ترس از اینکه طرفدار شماره یک توییتر – که قبلاً تسلا، اسپیس ایکس، شرکت بورینگ و نورالینک را رهبری می کرد – 1.5 درصد کاهش یافته است. ماسک زمانی به جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق توییتر گفت که مدیریت همزمان دو شرکت ایده بدی است.
اراده او / نمی‌خواهد حماسه توییتر را بخرد، زمانی آغاز شد که درست ده روز پیش مشخص شد که ثروتمندترین مرد جهان 9.2 درصد از سهام این شرکت را خریداری کرده است. بلافاصله پس از اینکه توییتر اعلام کرد که ماسک به عضویت هیئت مدیره منصوب خواهد شد، فقط چند روز پیش این اتفاق افتاد، و این امر باعث شد که پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر به کارکنان بگوید، “سختی هایی در پیش خواهد بود.”

در زیر متن کامل نامه ارسال شده توسط ماسک به توییتر، بر اساس پرونده SEC است:

برت تیلور

رئیس هیئت مدیره،

من در توییتر سرمایه گذاری کردم زیرا به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به بستری برای آزادی بیان در سراسر جهان اعتقاد دارم، و معتقدم آزادی بیان یک الزام اجتماعی برای یک دموکراسی کارآمد است.

با این حال، از زمانی که سرمایه گذاری خود را انجام داده ام، اکنون متوجه می شوم که این شرکت نه رشد خواهد کرد و نه به این امر اجتماعی در شکل فعلی آن خدمت می کند. توییتر باید به عنوان یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

در نتیجه، من پیشنهاد خرید 100٪ توییتر را به قیمت 54.20 دلار به ازای هر سهم به صورت نقدی، 54٪ حق بیمه در روز قبل از شروع سرمایه گذاری در توییتر و 38٪ حق بیمه در روز قبل از اعلام عمومی سرمایه گذاری خود دارم. پیشنهاد من بهترین و آخرین پیشنهاد من است و در صورت عدم پذیرش باید در جایگاه خود به عنوان سهامدار تجدید نظر کنم.

توییتر پتانسیل فوق العاده ای دارد. من آن را باز می کنم.

الون ماسک

پیام بگذارید