اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

ایلان ماسک می گوید سرویس اینترنت Starlink “تا پایان سال جاری” کاملاً سیار می شود

0 10

سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink جدید SpaceX در حال حاضر در یک دوره آزمایش بتا و بسیار محدودی بسر می برد ، اما این شرکت در حال فکر به آینده این سرویس جدید است: همانطور که CNBC می گوید ، SpaceX برنامه ای را برای اجزای Starlink به FCC ارسال کرده است که اجازه می دهد سرویس روی وسایل نقلیه در حال حرکت نصب شود. ایلان ماسک در توییت خود نوشت که ترمینال های Starlink موجود برای وسایل نقلیه تسلا بسیار بزرگ هستند و این ایده هواپیماها ، کاروان ها ، کامیون ها و کشتی ها است.

این یک تغییر بزرگ برای Starlink است ، چرا که در حال حاضر نسخه بتای این سرویس حتی به مشتریان اجازه نمی دهد سخت افزار موجود را از یک آدرس به آدرس دیگر منتقل کنند ، اگر به فرم های ثبت نام دقت کنید، مشخص است که سرویس محدود به مکانی است که ثبت  می کنید دلیل این امر این است که صورت شبکه ماهواره Starlink هنوز کاملاً ساخته نشده است ، بنابراین این یک محدودیت دائمی نیست ، اما هنوز هم یک محدودیت است و امروز ایلون بار دیگر در یک توئیت روشن کرد:

اواخر امسال این سرویس باید کاملاً متحرک باشد ، بنابراین می توانید آن را به هر مکان دیگری منتقل کنید یا از آن در کاروان ها یا کامیون های در حال حرکت استفاده کنید. برای دستیابی به پوشش رقابت و برخی از نسخه های کلیدی نرم افزار ، به چند پرتاب ماهواره دیگر نیاز داریم.

وعده اینترنت ماهواره ای سریع و قابل اعتماد که بتواند با انحصارهای مختلف باند پهن آمریکا رقابت کند بسیار فریبنده است ، اما آزمایشگران اولیه نتایج متفاوتی را گزارش کرده اند. (که البته ، ایلون می گوید که بهبود می یابد.)

لینک کوتاه : https://bittly.ir/txsxk
پیام بگذارید