اینتل ، Lenovo و BGI در تلاشند تا به ژنوم coronavirus دست یابند

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

با گسترش کروناویروس در سرتاسر جهان ، دانشمندان در تلاش هستند تا درمانی در ژنوم ویروس پیدا کنند. Chipmaker Intel روز سه شنبه اعلام کرد که با آوردن آنالایزهای بزرگ دیتا برای محققان مؤسسه ژنتیک پکن (BGI) با Lenovo همکاری خواهد کرد .BGI ، یکی از بزرگترین سازمانهای ژنومیک جهان ، باید مقادیر انبوهی از داده ها که حجم آن به پتابایتها رسیده،را تجزیه و تحلیل کند.

اینتل توضیح داد برای شکستن ژنوم جدید coronavirus. در توالی ژن ، هر میلی لیتر از مایعات بدن معمولاً حاوی میلیون ها ذره ویروس مختلف (ویرونیون) است و ژنوم هر یک حاوی حدود ۳۰،۰۰۰ پایه DNA است. توسعه واکسن ها و داروها برای Covid-19 ، بیماری ناشی از ویروس ، از آنجایی که محققان چینی توالی ژنوم را در تاریخ ۱۰ ژانویه منتشر کردند ، اولویت اصلی دانشمندان جهانی و شرکتهای فناوری بوده است. علی بابا و Tencent ، بزرگترین شرکتهای فنی چین ، توانسته اند تحقیقات ژنوم خود را با استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم های پیش بینی RNA بسیج کنند. برای Sars در سال ۲۰۰۳ ، چهار ماه طول کشید تا توالی ژنوم coronavirus در دسترس باشد. اولین آزمایش انسانی در مورد واکسن سارس در دسامبر ۲۰۰۴ ، ماه ها پس از آخرین موارد شناخته شده انجام شد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi