با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

اینتل می خواهد تراشه های بهتر از تراشه های رایانه های شخصی اپل بسازد

0 9

اینتل رسماً اعلام کرد که مدیر عامل آن ، باب سوان ، در فوریه سال جاری جایش را به یکی از مدیران اینتل و CTO سابق ، پت گلسینگر خواهد داد. گرچه گلسینگر تا ماه آینده روی کار نخواهد بود ، اما او در حال آماده سازی برنامه های اینده اینتل است. بر اساس گزارش های اخیر ، هدف Gelsinger اپل است. او می خواهد مطمئن شود که اینتل تراشه هایی بهتر از تراشه های رایانه های شخصی اپل می سازد.


طبق گزارش یک روزنامه محلی در اورگن ، اینتل روز گذشته جلسه شرکت را با همه کارمندان برگزار کرد و گلسینگر در جلسه شرکت کرد. گلسینگر به کارمندان اینتل گفت که اینتل باید محصولات بهتری نسبت به تولیدات اپل به اکوسیستم رایانه شخصی ارائه دهد. البته ، او صریحاً به اپل اشاره نکرد و آن را “یک شرکت سبک زندگی” در کوپرتینو خواند.

گلسینگر مدیر عامل VMware بوده است. وی برای تبدیل این شرکت  به یک رهبر جهانی شناخته شده در زیرساخت های ابری ، تحرک سازمانی و شرکت امنیت شبکه هدایت را کرد. علاوه بر این ، او تحقیق و توسعه فن آوری های کلیدی مانند USB و Wi-Fi را ارتقا داد. وی همچنین 14 برنامه مختلف ریزپردازنده را هدایت کرد. از سال 2012 ، او مدیرعامل شرکت VMware است و باعث شده است تا این شرکت درآمد سالانه خود را تقریباً 3 برابر کند.

قبل از پیوستن به VMware ، گلسینگر به عنوان رئیس و مدیر عامل محصولات زیرساخت اطلاعات در EMC فعالیت می کرد. وی مسئول مدیریت ذخیره اطلاعات ، محاسبات داده ، تهیه پشتیبان و بازیابی ، امنیت RSA و طراحی و عملیات مهندسی راه حل های سازمانی بود. قبل از پیوستن به EMC ، وی 30 سال در اینتل کار کرده و اولین افسر ارشد فناوری این شرکت محسوب می شود. او معمار نمونه اولیه پردازنده 80486 است ، توسعه 14 ریز پردازنده مختلف را رهبری کرده و نقشی اساسی در موفقیت خطوط تولید Core و Xeon ایفا کرده است.
به گفته عمر ایشراك ، رئیس هیئت مدیره اینتل: “پت رهبر برجسته فن آوری با سابقه برجسته در زمینه نوآوری ، رشد استعدادها و دانش عمیق اینتل است. او رویکرد رهبری فرهنگی مبتنی بر ارزش های خود را ادامه داده و بر اجرای عملیاتی اینتل تمرکز خواهد کرد. پس از مشورت فراوان ، هیئت مدیره به این نتیجه رسیدند که زمان مناسب تغییر رهبری برای استفاده از تخصص فنی و مهندسی پت در دوره حساس تحول اینتل، فرا رسیده است. هیئت مدیره همچنین اطمینان دارد که پت و سایر اعضای تیم رهبری از اجرای موثر استراتژی اینتل اطمینان حاصل می کنند ، رهبری محصول خود را تثبیت می کنند و از فرصت های مهم آینده برای ادامه تبدیل خود از CPU به یک شرکت چند معماری XPU استفاده می کنند. “

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه