اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اینتل : کمبود عرضه تراشه ممکن است چندین سال طول بکشد

0

به گزارش تماس نیوز از رویترز، مدیر عامل شرکت Intel Corp (INTC.O) روز دوشنبه گفت که ممکن است چندین سال طول بکشد تا کمبود جهانی نیمه هادی برطرف شود ، مشکلی که باعث بسته شدن برخی خطوط تولید خودکار شده و همچنین در سایر مناطق از جمله لوازم الکترونیکی مصرفی نیز احساس می شود.

پت گلسینگر در یک جلسه مجازی از نمایشگاه تجاری Computex در تایپه گفت که روند کار و مطالعه از خانه در طی بیماری همه گیر COVID-19 منجر به “چرخه رشد انفجاری نیمه هادی ها” شده است که فشار زیادی را به زنجیره های تأمین در کل جهان وارد کرده است.

“اما در حالی که صنعت گامهایی را برای رفع محدودیتهای کوتاه مدت برداشته است ، اما دو سال طول می کشد تا اکوسیستم بتواند کمبود ظرفیت ریخته گری ، بسترها و اجزای سازنده را برطرف کند.”

گلسینگر در اواسط آوریل در مصاحبه ای به واشنگتن پست گفته بود كه كاهش این كمبود “دو سال” طول خواهد كشید ، و برنامه ریزی شده است كه تولید تراشه را طی شش تا نه ماه برای رفع كمبودها در كارخانه های اتومبیل سازی ایالات متحده آغاز كند.

اینتل در ماه مارس از برنامه 20 میلیارد دلاری برای توسعه ظرفیت پیشرفته تولید تراشه ، ساخت دو کارخانه در آریزونا و گشایش کارخانه های خود به مشتریان خارجی خبر داد.

گلسینگر بدون اینکه توضیح بیشتری را بدهد گفت: “ما قصد داریم کارخانجات را به سایر نقاط ایالات متحده و اروپا گسترش دهیم و از زنجیره تامین نیمه هادی پایدار و ایمن برای جهان اطمینان حاصل کنیم.”

برنامه های اینتل می تواند به طور مستقیم دو شرکت دیگر در جهان را که می توانند پیشرفته ترین تراشه ها را تولید کنند به چالش بکشد – Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd (TSMC) (2330.TW) و کره جنوبی Samsung Electronics Co Ltd (005930.KS).

این دو شرکت با تسلط بر کار تولید نیمه هادی ، مرکز ثقل خود را از ایالات متحده ، جایی که بیشتر فناوری در آنجا ابداع شده بود ، به آسیا منتقل کردند و اکنون بیش از دو سوم تراشه های پیشرفته دنیا را تولید می کنند.

پیام بگذارید