اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اینتل ID RealSense، تکنولوژی تشخیص چهره که از دوربین سنجش عمق استفاده می‌کند را راه‌اندازی می‌کند.

اینتل دیروز ID RealSense را راه‌اندازی کرد، یک راه حل تشخیص چهره که متکی به تکنولوژی سنجش عمق RealSense است. RealSense به عنوان یک دوربین به سبک Kinect برای تعامل بدون لمس شروع به کار کر، به نظر می‌رسد که ID RealSense برای اولین بار در تلاش است تا کسب‌وکار دوربین خود را به سمت تشخیص ایمن، بر روی دستگاه تشخیص قرار دهد.

0

شناسه RealSense بر روی تکنولوژی سنجش عمق اینتل با یک شبکه عصبی برای شناسایی چهره‌ها، یک سیستم اختصاصی مبتنی بر تراشه و یک عنصر ایمن که داده‌های کاربر را پردازش و شناسایی می‌کند، ساخته شده‌است. این دستگاه باید در طول زمان با یک چهره آشنا و سازگار شود و در اطراف موهای صورت، انواع مختلف پوست و از روی ماسک صورت شناسایی انجام بگیرد. تکنولوژی در یک ماژول موجود است که می‌تواند در سایر محصولات یا به عنوان محیطی مستقل که با اتصال به رایانه  در دسترس باشد.

تکنولوژی RealSense اینتل چندین سال در تکاپو است تا در مواردی مانند شناسایی صورت شما به Fallout ۴، و موارد مفیدتر مثل باز کردن قفل یک لپ‌تاپ توسط ویندوز استفاده ‌کند. اینتل پیشنهاد می‌کند که این کاربرد جدید می‌تواند در انواعی از تنظیمات، مانند دستگاه‌های خود پرداز، رجیستر، و قفل‌های هوشمند بکار برود. آنچه که اینتل به آن اشاره ای نمی‌کند، استفاده عمومی از تشخیص چهره است: دولت‌ها و ادارات انتظامی ردیابی و ثبت افراد را پی‌گیری می‌کنند.

در سال گذشته، نرم‌افزار تشخیص صورت توسط Huawei برای ردیابی اقلیت اویغور تحت آزار و شکنجه در چین مورد استفاده قرار گرفت. و در ایالات‌متحده در تابستان گذشته، تکنولوژی تشخیص چهره توسط اداره پلیس شهر نیویورک برای ردیابی یک مورد جنایی مورد استفاده قرار گرفت.

اینتل با ایجاد نمونه متنوع تری از چهره ها برای آموزش RealSense ، گامهایی را برای رفع اشتباهات در ID RealSense برداشته است. اینتل در یک کنفرانس مطبوعاتی  گفت: “ما جمع آوری اطلاعات گسترده ای را از همه قومیت ها از آسیا ، اروپا ، خاورمیانه آفریقا انجام داده ایم. اشتباه شناسه RealSense یک در یک میلیون است ، اما باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا محققان  نقصی پیدا می کنند یا خیر.

تشخیص چهره تنها آینده ای نیست که اینتل برای RealSense تصور می کند. برای CES دیجیتال امسال ، این شرکت نرم افزار کنترل لمسی RealSense (TCS) را معرفی کرد که با استفاده از دوربین عمق RealSense اینتل به شما امکان می دهد با یک صفحه لمسی تعامل کنید ، انگشت خود را روی آن بچرخانید ، نه اینکه آن را لمس کنید. مانند شناسایی چهره ، این برنامه جدید برای جهانی که هنوز با یک بیماری همه گیر دست و پنجه نرم می کند بسیار منطقی است و نشان می دهد که هنوز فضای کنترلر حرکت RealSense در گذشته وجود دارد.

پیام بگذارید