اینتل ID RealSense، تکنولوژی تشخیص چهره که از دوربین سنجش عمق استفاده می‌کند را راه‌اندازی می‌کند.

by ناصر. ش
۰ comment
تشخیص چهره اینتل

شناسه RealSense بر روی تکنولوژی سنجش عمق اینتل با یک شبکه عصبی برای شناسایی چهره‌ها، یک سیستم اختصاصی مبتنی بر تراشه و یک عنصر ایمن که داده‌های کاربر را پردازش و شناسایی می‌کند، ساخته شده‌است. این دستگاه باید در طول زمان با یک چهره آشنا و سازگار شود و در اطراف موهای صورت، انواع مختلف پوست و از روی ماسک صورت شناسایی انجام بگیرد. تکنولوژی در یک ماژول موجود است که می‌تواند در سایر محصولات یا به عنوان محیطی مستقل که با اتصال به رایانه  در دسترس باشد.

تکنولوژی RealSense اینتل چندین سال در تکاپو است تا در مواردی مانند شناسایی صورت شما به Fallout ۴، و موارد مفیدتر مثل باز کردن قفل یک لپ‌تاپ توسط ویندوز استفاده ‌کند. اینتل پیشنهاد می‌کند که این کاربرد جدید می‌تواند در انواعی از تنظیمات، مانند دستگاه‌های خود پرداز، رجیستر، و قفل‌های هوشمند بکار برود. آنچه که اینتل به آن اشاره ای نمی‌کند، استفاده عمومی از تشخیص چهره است: دولت‌ها و ادارات انتظامی ردیابی و ثبت افراد را پی‌گیری می‌کنند.

در سال گذشته، نرم‌افزار تشخیص صورت توسط Huawei برای ردیابی اقلیت اویغور تحت آزار و شکنجه در چین مورد استفاده قرار گرفت. و در ایالات‌متحده در تابستان گذشته، تکنولوژی تشخیص چهره توسط اداره پلیس شهر نیویورک برای ردیابی یک مورد جنایی مورد استفاده قرار گرفت.

اینتل با ایجاد نمونه متنوع تری از چهره ها برای آموزش RealSense ، گامهایی را برای رفع اشتباهات در ID RealSense برداشته است. اینتل در یک کنفرانس مطبوعاتی  گفت: “ما جمع آوری اطلاعات گسترده ای را از همه قومیت ها از آسیا ، اروپا ، خاورمیانه آفریقا انجام داده ایم. اشتباه شناسه RealSense یک در یک میلیون است ، اما باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا محققان  نقصی پیدا می کنند یا خیر.

banner

تشخیص چهره تنها آینده ای نیست که اینتل برای RealSense تصور می کند. برای CES دیجیتال امسال ، این شرکت نرم افزار کنترل لمسی RealSense (TCS) را معرفی کرد که با استفاده از دوربین عمق RealSense اینتل به شما امکان می دهد با یک صفحه لمسی تعامل کنید ، انگشت خود را روی آن بچرخانید ، نه اینکه آن را لمس کنید. مانند شناسایی چهره ، این برنامه جدید برای جهانی که هنوز با یک بیماری همه گیر دست و پنجه نرم می کند بسیار منطقی است و نشان می دهد که هنوز فضای کنترلر حرکت RealSense در گذشته وجود دارد.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها