اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

این شبکه “۵ G” جدید است که ۴ G را پشت سر می‌گذارد

وودافون یک شبکه ۵ G “مستقل” را در دانشگاه کاونتری به نمایش می‌گذارد و امیدوار است که این کار به شناسایی پتانسیل کامل فن‌آوری کمک کند.

0

به گفته Zdnet تاکنون، توسعه‌ شبکه ۵ G تجاری از زیرساخت ۴ G موجود استفاده می کردند، و عمدتا برای ارایه سرعت‌های سریع‌تر و یک اتصال مطمئن‌تر برای مشتریان مورد استفاده قرار می گرفتند.

با این حال، اسکات Petty، افسر ارشد فن‌آوری بریتانیایی، می‌گوید: ”  این تنها نوک کوه یخی است که ۵ G می‌تواند انجام دهد – ارائه برخی از قابلیت‌های ۵ G که بسیار مورد توجه بوده‌اند، اما هنوز به زندگی کاربردی راه نیافته اند.
به جای تکیه‌بر شبکه ۴ G LTE، شبکه‌های ۵ G مستقل مانند دیگری که در حال حاضر در دانشگاه کاونتری به کار می‌رود از زیرساخت شبکه جدید برای تحویل اتصال استفاده می‌کند. و جدا شدن از ۴ G با مزایای گوناگون همراه است.

برای مثال، محاسبات لبه، به احتمال زیاد از ۵ G به عنوان تجهیزات جدید، قدرت محاسبه نزدیک‌تر به کاربر، کاهش تاخیر و تسریع برنامه‌های کاربردی را به دست می‌آورد.

این تکنولوژی همچنین برای برش شبکه نیز مجاز خواهد بود. داشتن یک شبکه اختصاصی به طور موثر به این معنی است که بخش‌هایی از این شبکه را می توان به طور انحصاری به مشتریان برای اهداف خاص مانند ماشین‌های اتصال یا کاربردهای اینترنت اشیا متصل کرد.

بنابراین، slicing شبکه، میزان قابلیت اطمینان و تاخیر کم را حتی در مناطق شلوغ تضمین می‌کند که می‌تواند یک عامل تغییر بازی در صنایعی مانند تولید باشد.

در ساختمان آلیسون Gingell در محوطه دانشگاه کاونتری، از این تکنولوژی برای پشتیبانی از آموزش مجازی مبتنی بر واقعیت افزوده برای پرستاران آموزشی و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در بیمارستان‌های محلی استفاده خواهد شد.

جان Latham، نایب‌رئیس دانشگاه کاونتری، گفت: ” اولین دانشگاه در انگلستان اولین گام در سفر ما به ایجاد یک پردیس ۵ G است، و ما به زودی قادر خواهیم بود نشان دهیم که چگونه از این فن‌آوری برای به حداکثر رساندن پتانسیل آموزش واقعیت مجازی برای دانش آموزان علوم پزشکی و زندگی استفاده کنیم.”

تیم وودافون در حال حاضر موفق شده‌است که با استفاده از شبکه ۵ G مستقل خود در محوطه دانشگاه یک تماس ۵ G را به سرانجام برساند

شرکت مخابرات متشکل از اریکسون، MediaTek، Oppo و Qualcomm برای تحویل شبکه در کاونتری است. به طور خاص، وودافون سیستم نقطه رادیویی ۵ G اریکسون را در تاسیسات دانشگاه نصب کرده‌است که به شکل آنتن‌های  پهن باند وسیع همراه است که می‌توانند برای تسهیل شبکه‌های ۵ G در فضای داخلی نصب شوند.

همه اپراتورهای بزرگ در بریتانیا (وودافون، EE، سه و o2)در حال حاضر یک شبکه ۵ G را راه‌اندازی کرده‌اند. بسیاری پیش از این، توانایی‌های این فن‌آوری را برای صنعت، اعم از آموزش از راه دور مبتنی بر واقعیت تقویت‌شده، برای تولید خودرو به اثبات رسانده‌اند.

پیام بگذارید