اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

بازار ظرفیت فعالیت 17 شرکت اینترنتی را ندارند / باید با هم ادغام شوند

رییس رگولاتوری مطرح کرد:

0

به گزارش تماس نیوز، حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر ضرورت ادغام شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی به ایسنا گفت: این شرکت‌ها باید به سمت ادغام شدن بروند و هزینه‌هایشان را کنترل کنند، بدین‌ترتیب می‌توانند بزرگ‌تر و قوی‌تری شوند و سرمایه‌گذاری بیشتری کنند.
وی با بیان این‌که شرکت‌ها را به ادغام شدن توصیه و اعلام کردیم که درصورت ادغام، مشوق‌هایی می‌گذاریم، افزود: ما در این زمینه مطالعاتی کردیم که ظرف یک تا دو ماه آینده اعلام می‌شود و همچنین قصد داریم برای شرکت‌هایی که روش ادغام را در نظر می‌گیرند، مشوق‌هایی ارایه کنیم، برای مثال در سهم درآمدی آنها تخفیفاتی قائل شویم و تنها شرطی که گذاشتیم این است که مشترکان باید تعیین تکلیف شوند و بتوانند سرویس موردنظر خود را دریافت کنند.
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: شرکت‌های ارایه‌کننده خدمات اینترنتی اگر بخواهند در این بازار باشند، باید توجه کنند که سازوکار بازار، آن‌ها را به کدام سمت می‌برد، در حال حاضر به نظر می‌رسد، بازار به‌گونه‌ای باشد که ظرفیت فعالیت ۱۷ شرکت را نداشته و سرویس آن اندازه گسترده نیست که همه آنها در این فضا فعالیت کنند. به همین دلیل توصیه ما این است که ادغام شوند.

پیام بگذارید