اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

کدنویسی نویسی توسط گفتار، مرز بعدی در توسعه نرم افزار

0 9

به طور فزاینده ای، ما با گجت هایمان در تعامل هستیم. دوستان قدیمی مانند الکسا و سیری و اکنون دستیارهای خودرویی مانند Apple CarPlay و Android Auto و حتی برنامه های حساس به بیومتریک صدا و دستورات نیز به آنها ملحق می شوند. اما اگر این فناوری بتواند با استفاده از صدا ساخته شود ، چه شود؟

این فرضیه که کدنویسی صوتی، روشی برای توسعه نرم افزار با استفاده از صدا به جای صفحه کلید و ماوس برای نوشتن کد است بنابر این از طریق سیستم عامل های کدنویسی صوتی ، برنامه نویسان دستوراتی را برای ویرایش کد و ایجاد دستورات سفارشی ارائه می دهند که گردش کار آنها را تأمین و خودکار می کند.

کدنویسی صوتی به همان آسانی که به نظر می رسد نیست و لایه های پیچیده فناوری پشت آن قرار دارند. به عنوان مثال برنامه کدگذاری صوتی Serenade ، برخلاف API گفتار به متن Google که برای گفتار مکالمه طراحی شده است ، دارای یک موتور گفتار به متن است که مخصوص کد ساخته شده است. هنگامی که یک مهندس نرم افزار کد را می گوید، موتور Serenade آن را در لایه پردازش به زبان طبیعی خود در می آورد، مدل های یادگیری ماشین آن برای شناسایی و ترجمه ساختارهای معمول برنامه نویسی به کد معتبر از نظر نحوی آموزش دیده اند.

سرناد ، که که در مرحله استارتاپ در سال 2020 مبلغ 2.1 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد، از زمانی که مث ویتهوف، موسس و بنیانگذار آن ، دچار آسیب دیدگی و لرزش دست شد ، به دلیل ضرورت و نیازمندی برای تایپ کد توسط گویش و صدا آغاز به کار کرد.

این همان راهی بود که رایان هیلمن در پیش گرفت و کار تمام وقت خود را به عنوان مهندس نرم افزار در سال 2017 پس از درد شدید دست آغاز کرد. پس از آن بود که هیلمن ساخت Talon را آغاز نمود. او می گوید: “هدف Talon جایگزینی كامل صفحه کلید و ماوس برای هر كسی است.”

Talon چندین مولفه دارد: تشخیص گفتار ، ردیابی چشم و تشخیص نویز. موتور تشخیص گفتار Talon مبتنی بر سیستم تشخیص خودکار گفتار Wav2letter فیس بوک است که هیلمن برای جایگزینی دستورات کدنویسی صوتی آن را توسعه داده است. در همین حال ، قابلیت ردیابی چشم و تشخیص نویز Talon ، شبیه سازی پیمایش با ماوس ، حرکت دادن مکان نما به صفحه و بر اساس حرکات چشم و کلیک بر اساس گفتار است.

کدنویسی و دستورات به Talon به نظر می رسد انسان به زبان دیگری صحبت می کند! ، همانطور که مهندس نرم افزار و کدگذار صوتی امیلی شی در یک سخنرانی کنفرانسی که در سال 2019 ارائه داد ، نشان می دهد. ویدیوی وی پر شده از دستورات صوتی مانند “slap”  ، “Undo” (حذف) ، “Spring 3” (به خط سوم پرونده بروید) .

کدنویسی با صدا همچنین می تواند موانع ورود به توسعه نرم افزار را کاهش دهد. مک ویلیام می گوید: “اگر آنها بتوانند در مورد کدی که می خواهند به روش منطقی و ساختاری بنویسند ، فکر کنند ، پس ما می توانیم یادگیری ماشینی را با سرعت بالا انجام دهیم و این افکار را به کدی معتبر ترجمه کنیم.”

کدنویسی صوتی هنوز در مراحل ابتدایی است و پتانسیل آن برای دستیابی گسترده به این بستگی دارد که مهندسان نرم افزار چقدر با مدل نوشتن کد صفحه کلید و ماوس مرتبط هستند. اما کدنویسی صوتی امکاناتی را ایجاد می کند که شاید حتی آینده ای که رابط های مغز و رایانه مستقیماً آنچه را که فکر می کنید به کد – یا خود نرم افزار تبدیل می کنند را راهگشا باشد.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/idoaT
پیام بگذارید