اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

بزرگترین استخراج کنندگان بیت کوین در جهان چه کشورهایی هستند؟

0

هنگامی که شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI) در سال 2019 به دلیل نگرانی های روزافزون در مورد پایداری و تأثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین راه اندازی شد، از آن زمان ، و به ویژه در ماه های اخیر ، بحث در مورد اشتهای ظاهراً سیری ناپذیر بیت کوین برای برق ، جنبش هایی را راه انداخته و بحث جهانی را در این زمینه برانگیخته است.

CBECI ، که یک بستر مستقل برای اطلاعات قابل اعتماد و بینش بی طرفانه در مورد مصرف برق بیت کوین است ، به طور منظم در تحقیقات دانشگاهی و رسانه های جهانی در ارزیابی خود از وضعیت و روند استخراج ارزهای رمزپایه ذکر شده است. اکنون ، به روزرسانی عمده ابزار دیجیتال CBECI ، بازار استخراج رمز ارزها را به چالش کشیده و حاکی از آن است که سهم چین از هش ریت جهانی (کل قدرت محاسباتی مزارع سرور شرکت کننده در روند اجماع بیت کوین) برای مدتی قبل کاهش چشمگیری داشته است و علت آن سرکوب اخیر استخراج بیت کوین توسط دولت این کشور در ژوئن 2021 اعلام شده است.

داده های جدید جمع آوری شده توسط CCAF در دانشگاه کمبریج ، نشان می دهد که سهم چین از کل استخراج بیت کوین از 75.5٪ در سپتامبر 2019 به 46٪ در آوریل 2021 – قبل از اعمال محدودیت ها ، کاهش یافته است. در همان دوره ، سهم ایالات متحده از کل هش ریت بیت کوین از 4.1٪ به 16.8٪ افزایش یافت و آن را در جایگاه دوم قرار داد. یکی از مشاهدات برجسته افزایش تقریباً شش برابری سهم استخراج در قزاقستان است. یک کشور غنی از انرژی واقع در آسیای مرکزی ، این کشور شاهد افزایش سهم خود از تنها 1.4 درصد در سپتامبر 2019 به 8.2 درصد در آوریل 2021 بوده است ، و آن را به مقام سوم سهم جهانی کرده است. فدراسیون روسیه (6.8٪) و ایران (4.6٪) پنج فهرست برتر را همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است ، تکمیل می کنند.

نمودار استخراج بین کوین در جهان
برای اولین بار ، این داده های منطقه ای جدید که با مشارکت چهار استخر استخراج بیت کوین – BTC.com ، Poolin ، ViaBTC و Foundry جمع آوری شده است – یک دیدگاه تجربی بی سابقه از تحول جغرافیایی استخراج بیت کوین را ارائه می دهد. این مجموعه داده انحصاری ، که تقریباً 37٪ از کل قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین را نشان می دهد ، برای اولین بار الگوهای مهاجرت فصلی در چین را تایید می کند که قبلاً به طور خلاصه مشاهده شده اند.

این داده ها نشان می دهد که مهاجران سالانه استخراج کنندگان و تجهیزات آنها از استان شین کیانگ در شمال کشور در فصل خشک به استان سیچوان جنوبی در فصل بارندگی برای تولید برق تولید شده و با قیمت پایین تر ، استفاده می شود. در سال 2020 ، سهم سیچوان از کل استخراج بیت کوین چین از 14.9٪ در ابتدای فصل مرطوب به 61.1٪ در اوج افزایش یافت. برعکس ، سهم هش ریت عمده زینجیانگ برای همین مدت از 55.1٪ در ابتدای فصل مرطوب به 9.6٪ در پایین ترین نقطه کاهش یافت. این مهاجرت فصلی بر مشخصات انرژی استخراج بیت کوین در چین تأثیرگذار بوده است ، که تا کنون بزرگترین “بازار استخراج” بوده است ، که پیچیدگی ارزیابی اثرات زیست محیطی استخراج را نشان می دهد.

نمودار استخراج بین کوین در چین
با این حال ، ممکن است این الگوی مهاجرت فصلی در داخل چین پایان یابد زیرا کمیته توسعه و ثبات مالی دولت اخیراً فعالیت های استخراج را در این کشور ممنوع کرده است. این امر منجر به ناپدید شدن همه هش ریت چین در طول یک شب شده است ، که نشان می دهد استخراج کنندگان و تجهیزات آنها در حال جابجایی هستند. آنها به کجا منتقل خواهند شد؟ سود در ایالات متحده و قزاقستان ممکن است شاخص باشد ، اما به روزرسانی های بعدی داده ها که تأثیر منع استخراج معادن در چین را منعکس می کند ، وضوح بیشتری را در مورد محل هش ریت فراهم می کند. امید است که پس از تکمیل جابجایی اولیه ، به روزرسانی ها از طریق یک رابط برنامه نویسی اختصاصی (API) ماهانه از استخرهای استخراج تحویل داده شوند.

تیم تحقیقاتی در تلاش است تا به روزرسانی های بیشتر این ابزار و مجموعه داده های اساسی را بررسی کند و به طور فعال در تلاش است تا استخرهای استخراج بیشتر را به لیست مشارکت کنندگان داده بفرستد تا یک نمونه کامل را تا آنجا که ممکن است ارائه دهد – هر گروه علاقه مند باید از طریق وب سایت CBECI در تماس باشد .

پیام بگذارید