بسترهای آموزش های مجازی دانش آموزان فارس فراهم است

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از پیام فارس مدیرکل ارتباطات و فناوری استان فارس از وجود بسترهای مناسب آموزش مجازی در استان فارس خبرداد و گفت: کیفیت اینترنت استان برای آموزش های مجازی خوب است.

گسترش ویروس کرونا در ایران موجی از نگرانی‌ها را پدید آورده و فعالیت عادی را مختل کرده است.
با کمرنگ شدن حضور فیزیکی در جامعه، زیرساخت‌های مناسب ارتباطی، نقش مهمی در ادامه فعالیت‌های اداری، آموزشی، فرهنگی و کسب و کار دارد.
بعد از اظهارات و نگرانی والدین از احتمال شیوع ویروس کرونا در مدارس، تصمیم بر تعطیلی مدارس کشور گرفته شد و بعد از چند روز تعطیلی نیز تصمیم بر این شد که آموزش تعطیل نشود و از طریق شیوه‌های نوین ارتباطی امر آموزش ادامه پیدا کند.
در این بین نقش آموزش‌های مجازی و استفاده درست و به موقع از زیرساخت‌های ارتباطی قابل اهمیت است.
در استان فارس نیز تلاش بر این شده است که همزمان با سایر شهرهای کشور، با ایجاد بسترهای مناسب، آموزش ادامه پیدا کند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری استان فارس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در بحث آموزش‌های مجازی، چارچوب خاصی در کشور وجود دارد که با فراهم شدن این زیر ساخت‌ها و اعلام آمادگی شرکت‌ها، بسترها فراهم شده است و دستگاه‌ها باید متناسب با نیازشان درخواست و از آنها استفاده کنند.
مهرداد سهرابی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا ، ترددهای حضوری در سطح استان کم شده است و به تبع آن بار ترافیک اینترنتی نیز تغییر کرده است و در این روزها مردم بیشتر به سمت استفاده از اینترنت رفته‌اند.
وی گفت: با توجه به این بار ترافیکی، کمی از کیفیت اینترنت در استان فارس کم شده بود که با دستور وزیر ارتباطات این مشکل ظرف ۲۴ ساعت رفع شد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری استان فارس گفت: آموزش‌های مجازی به طور سراسری در کل کشور اجرا می‌شود و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi