اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

بنیانگذار بیون تک: از پاییز رفته رفته به زندگی عادی برمی‌گردیم

اوگور شاهین، بنیا‌ن‌گذار شرکت داروسازی بیون‌تک امیدوار است که محدودیت‌های مرتبط با کرونا در پاییز آینده برچیده شود. اوگور شاهین می‌گوید اگر ۷۰درصد شهروندان واکسن بزنند، وضعیت قابل کنترل می‌شود اما عادی شدن امور یک سال طول می‌کشد.

0

اوگور شاهین، بنیادگذار شرکت داروسازی بیون‌تک در ماینز آلمان، امیدوار است که در پاییز آینده تمام محدودیت‌های مرتبط با پاندمی کرونا برچیده شود و جامعه جهانی به زندگی عادی برگردد.

این کارشناس برجسته به روزنامه “ولت ام زونتاگ” گفته است: «به احتمال قوی تا پایان تابستان در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی دیگر مقرراتی مرتبط با کرونا لازم نخواهد بود».

او تأکید می‌کند: «ویروس کرونا از بین نخواهد رفت». به نظر او دست کم یک سال دیگر طول می‌کشد تا وضعیت کاملا تحت کنترل قرار گیرد.

به گفته وی احتمال می‌رود که در آینده تزریق سالانه واکسن کرونا ضروری باشد. اوگور شاهین بر این نظر است که با یاری درمانگاه‌ها و مطب‌های موجود واکسینه کردن سالی ۸۰ میلیون نفر مشکل مهمی نخواهد بود.

شاهین می‌گوید هرگاه حدود ۷۰ درصد از کل شهروندان واکسن دریافت کنند، وضعیت قابل کنترل می‌شود.

از آن  پس به گفته این کارشناس: “کرونا و گونه‌های جهش‌یافته در همه جا سر بلند می‌کنند، اما دیگر ترسناک نخواهند بود”.

اوگور شاهین و همسرش اوزلم تورچی که سازندگان واکسن بیون‌تک هستند،  روز ۲۰ مارس، نشان شایستگی جمهوری فدرال آلمان را به پاس خدمات‌ علمی و پژوهشی در مبارزه با کووید ۱۹ دریافت کردند.

منبع دویچه وله
پیام بگذارید